Dünya RX numarası olmak için heyecan verici bir yarışın pençesindeyiz.

0

Elfyn EVANS (GBR) Scott MARTIN (GBR) of team TOYOTA GAZOO RACING WRT are seen peforming during the World Rally Championship Finland in Jyvasküla, Finland on 3,October // Jaanus Ree/Red Bull Content Pool // SI202110030207 // Usage for editorial use only //

Johan Kristoffersson, Belçika’da son kez şampiyona lideri Timmy Hansen üzerindeki baskıyı arttırdı, Portekiz’deki Dünya RX şampiyonluk yarışında liderliği ele mi alacak yoksa Hansen karşılık verebilir mi?

WRX, şampiyona yedinci tur için Portekiz’e giderken çok önemli bir aşamaya giriyor. Üç kez dünya şampiyonu Johan Kristoffersson yarışmada gerçek bir ivmeye sahip ve şampiyona puan tablosunda hızla tırmanıyor.

Johan Kristoffersson, Belçika'daki World RX'te Eau Rouge'a giden yarışta Niklas Grönholm'un önünden geçiyor.
Johan Kristoffersson, Spa çevresindeki yarışta Niklas Grönholm’un kaslarını geçti© Jaanus Ree/Red Bull İçerik Havuzu

Dünya Rallycross şampiyonasının ilk yarısı, Timmy ve Kevin’in İspanya, İsveç ve Fransa’da birincilik ve ikincilik alarak ilk üç turu domine ettiği için Hansen kardeşlerle ilgiliydi.

Bu arada, savunma şampiyonu Kristoffersson bir dizi aksilik ve kötü şans yaşadı. Ancak İsveçli’nin şansı değişti ve spa’dayken önceki iki turda arka arkaya zaferler kazandı, Timmy Hansen bu sezon ilk kez podyuma çıktı.

Şampiyonanın sadece üç raundunda tüm gözler İspanya’nın Porto ile Galiçya arasındaki Vila Real dağlarında Montelagre, Portekiz’e dönüyor.

Deniz seviyesinden 1.000 metre yükseklikte bulunan 945 metre pist, dağlardan yükselip düşüyor. Karışık yüzey devresi, sağ saç tokasına giden uzun bir başlangıç/bitiş düzlüğüne sahiptir. Sürücüler, yokuş aşağı inmeden önce hızlı şikandan geçerek zorlu olacak gevşek ve kumlu bir çakıl bölümüne güç sağlar ve yağmur yağarsa, sürücüleri kavrama arayışına gönderir.

Tüm gözler unvan yarışında olsa da, grid boyunca çok daha fazla hikaye var. Timmy Hansen, ilk yarı finalde Kevin Abbring ile çarpıştıktan sonra aldığı penaltı ile engellendi.

Hollandalı, sıralama turlarında tempoyu belirlemişti ve Hansen, Unkorrupted Renault’sunun arkasına sokarak muhteşem hafta sonuna erken bir son getirdiği için gözle görülür şekilde üzgündü.

Kin tutacak biri değil, eski WRC sürücüsünün Portekiz’deki son hesaplaşmada olmasını bekleyin, özellikle de kavrama bir primdeyse.

Kevin Hansen’ın tekrar rayına oturtmak için kendi dünya şampiyonluğu mücadelesi var ve sürücüler dünya şampiyonasında ikinciliği geri almak istiyor olacak.

Niclas Grönholm, sezon başında mücadele eden bir başka sürücüydü, ancak Letonya’daki bir galibiyet ve ikincilik sonrasında Portekiz’de büyük puanlar için çıkacak.

Ve eski Avrupa Şampiyonu Krisztian Szabo’ya dikkat edin, İsveçli umutsuzca Macarların üzerinde veya altında bir yol bulmaya çalışırken yaşlı Hansen’i Spa’da koyda tuttu.

Szabo bu seviyedeki ilk podyumunu inşa etmek istiyor olacak. Dünya RX şampiyonasını Red Bull TV’den CANLI izleyin.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir