MIAMI, FLORIDA - MAY 05: Max Verstappen of the Netherlands and Oracle Red Bull Racing walks in the garage during practice ahead of the F1 Grand Prix of Miami at Miami International Autodrome on May 05, 2023 in Miami, Florida. (Photo by Mark Thompson/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // SI202305050994 // Usage for editorial use only //

Miami International Autodrome’de bu hafta heyecan kaldığı yerden devam edecek.

Pist yeni olduğu için bütün yeni pistlerdeki sorunlarla boğuşacağa benziyor sürücüler. Asfalt yeni olduğu için aşırı kayma durumu yine bütün sürücüleri ortak serzenişi olacağa benziyor.

MAX VERSTAPPEN

İlk Antrenman Seansı: 1:30.549, Pozisyon: 4, Tur: 22

İkinci Antrenman Seansı: 1:27.930, Pozisyon: 1, Tur: 23

“Bugün iyi bir gündü. Başlangıçta yeni asfaltla piste alışıyorduk, gün boyunca çok yükseliyordu. Hala oldukça kaygan bir çizgi ama sürüş hattında sorun değil.

En önemlisi bugün araçta iyi bir dengeye sahiptik, bu yüzden kendimi mutlu hissediyorum.

Hala bakmak istediğimiz birkaç şey var, ideal olarak her köşede daha hızlı olmak istiyoruz, ki bu her zaman mümkün değil.

Yarın havanın ne yapacağını görmemiz gerekecek, ancak genel olarak olumlu bir gün oldu.” dedi.

SERGIO PEREZ

İlk Antrenman Seansı: 1:31.566, Pozisyon: 11, Tur: 22

İkinci Antrenman Seansı: 1:28.419, Pozisyon: 4, Tur: 24

“Dışarıdaki koşullar harika değil, özellikle FP1’deki yol tutuşu, ıslak zeminde lastikler arası koşullar gibi hissettirdi.

Bu düşük kavrama koşullarında bir okuma yapmak zordur, ancak iyileştirmeler yaptığımızdan emin olmak için sadece çok küçük marjlar vardır.

Mekanik denge ile ilgili bazı şeyler deniyoruz ve sanırım biraz öğrendik. Cuma günlerinin en büyüğünü yaşamadım.

Uçan turlarımdan birinde son viraja kilitlendim ve uzun vadede girdiğimiz turlarda çok fazla okuma yapmayı başardığımızı sanmıyorum.

Bu yüzden, sürüşümle birlikte hala gelmek için biraz zamanım var çünkü bugün çok iyi sürmüyordum. Sürüşümü geliştirebilir ve kendimi biraz daha rahat ettirebilirsem, iyi olmalıyım.” dedi.


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/c35e19d882f6a0d3d9c4d227dec4c1f5.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130