Red Bull Miami Gp’ye özel tasarımla gidiyor

MIAMI, FLORIDA - MAY 04: Sergio Perez of Mexico and Oracle Red Bull Racing and Max Verstappen of the Netherlands and Oracle Red Bull Racing unveil their cars one off livery for the Miami Grand Prix designed by Martina Andriano during previews ahead of the F1 Grand Prix of Miami at Miami International Autodrome on May 04, 2023 in Miami, Florida. (Photo by Mark Thompson/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // SI202305041158 // Usage for editorial use only //

Oracle Red Bull Racing, hayranları tarafından tasarlanan özel tasarımıyla bu hafta Miami’de bir iz bırakmaya hazırlanıyor.

RB19, Ekip Make Your Mark kampanyasının bir parçası olarak tasarım araçlarını teslim ettikten sonra biraz farklı görünecek.

Taraftarların önderlik ettiği yarışmada, Takımın ücretsiz sadakat programı olan The Paddock’un üyelerine, RB19’un bu sezon üç ABD yarışının tümü için görünümünü tasarlama fırsatı verildi.

Bu, Oracle Red Bull Racing için özel bir an çünkü Boğalar, spordaki 19 sezonda sadece altı kez tek seferlik yarış performansı sergiledi.

Ekip için bir ilk olarak, boyalar en sadık takipçilerimize teslim edildi ve Martina Andriano’nun eseri binlerce giriş arasından seçildi.

Jüri heyetine Ekip Patronu ve CEO Christian Horner başkanlık etti ve Takımın Unvan Ortağı Oracle’dan temsilciler yer aldı; Baş Takım Ortağı, Bybit ve Teknoloji Ortağı, Mobil 1.

Hem Max hem de Checo’nun arabaları, Grafik Tasarım öğrencisi Martina’nın beyni olan çarpıcı pembe, mavi ve mor tasarımla dekore edilecek.

Kazanan, tasarımını şahsen görmek ve Dünya Şampiyonası’nı kazanan Takım ile bir hafta sonu pist kenarını deneyimlemek için Miami’ye uçtu.

Takım Patronu ve CEO’su Christian Horner şunları söyledi:

“Make Your Mark girişimi harika, taraftarlarımıza üç ABD yarışında tasarımımızı etkileme fırsatı vermek, diğer takımların yaptığını görmediğiniz bir şey.

Taraftarlarımızı yaptığımız işe dahil edebilmek ve onlara bunun gibi benzersiz fırsatlar sunabilmek Takım için önemlidir. Bence Martina, harika bir iş çıkardı ve gerçek hayatta gördüğünüzde inanılmaz görünüyor.

Tasarım, kim olduğumuzun değerlerini koruyor ancak Miami’yi RB19 ile de tanıştırıyor. O aracı pistte gördüğünüzde kesinlikle öne çıkacağız.

İnsanların Austin ve tabii ki Las Vegas için neler bulduğunu görmek ilgimi çekiyor, bu gerçekten heyecan verici olmayı vaat ediyor. “

Make Your Mark Miami’nin tasarımcısı ve galibi Martina Andriano şunları söyledi:

“Kazandığımı öğrendiğim an şok oldum ve sustum, inanamadım – çılgın bir rüya gibi geliyor.

Tasarımıma başladığımda düşündüğüm ilk şey, havanın arabanın içinden ve üzerinden nasıl aktığı, sonra nasıl hareket ettiği ve ne kadar hızlı olduğuydu ve ilham kaynağım buradan geldi.

Sonra tabii ki Miami’yi ve Miami’nin yarışını temsil etmek istedim, bu yüzden tüm bunlar ilham kaynağı oldu.

Grafik tasarım diplomamı almaya başladığımdan beri bir otomobil için bir tasarım, takım elbise veya kask gibi bir şey tasarlamak istedim ve bundan önce bile bir gün Formula One’da çalışmak istediğimi biliyordum, bu yüzden Oracle Red Bull Racing’den bu fırsatı elde etmek çok büyük bir şey.

Bu benim ilk yarışım olacak, araç benim tasarımıma sahip olacak ve garajda olacağım. İnanılmaz bir hafta olacak.”

Çarşamba akşamı Ekip, Miami’nin sanat bölgesinin kalbi olan Wynwood’daki bir sanat galerisinde The Paddock üyeleri için bir gösteri partisine ev sahipliği yaptı.

Taraftarlara, David Coulthard ve Takım elçisi Chelcee Grimes tarafından tanıtılan üniformayı ilk kez görmek için özel mekanda bir yer kazanma şansı verildi.

Make Your Mark Miami görünümü, yaklaşan F1 23 oyununda bir görünüm olarak mevcut olacak.

Miami’deki RB19’un gizli bir zirvesi, hayranlarına oyunun gelecekte piyasaya sürülmesinden önce bir teaser vermek için bugün erken saatlerde başlatıldı.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?