Türkiye Grand Prix’si: Yarış Özeti

0

Uralkali Haas F1 Takımı sürücüleri Mick Schumacher ve Nikita Mazepin, FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası Ülkemizdeki Gp’de yağmurlu koşullarda Schumacher, Pirelli Cinturato Green aralarında 14. Schumacher 4. virajda bir spine takıldı ve sahanın arkasına düştü.

Görevliler Schumacher’in masum taraf olduğunu belirledi ve Alonso’ya zaman yaptırımı verdi. Schumacher sahanın arkasına düştü ve 19. sırada sınıflandırmak için arabayı damalı bayrağa kadar korudu.

Mazepin de şartlar nedeniyle aralarda başladı ve yeşil bayrağı 18. Mazepin, Williams’ın Nicholas Latifi’sine bir puan vermeden önce pozisyon almak için dramadan kaçındı.

Mazepin, 36. turda pit stop için bisiklet sürdü, aralarda kaldı ve her sürücü koşullara rağmen damalı bayrağa ulaştığı için eve 20. nci dönüyor.

Nikita Mazepin

“Yarış organizatörleri, geçen yıldan bu yana sürücülerin koşullarını iyileştirmek için inanılmaz bir iş çıkardılar.

Benim tarafımdan, bütün hafta sonu burada olmak saf bir zevkti. Orada temiz bir yarış yaptım, ilk turda beladan uzak durdum ve elimden gelenin en iyisini yaptım.

Ne yazık ki, pistin hiç kurutulması açısından bugün koşulların çok garip olduğunu biliyorsunuz. Ara lastiklerin bize iyi zamanlar yaşatmak için kaygan duruma girmek için zamana ihtiyacı olduğunu tahmin etmiyordum.

Bu koşullar paha biçilemez, çünkü ne kadar zor olsalar da, çok faydalılar.”

Nikita Mazepin

Mick Schumacher

“Zor olacağını biliyorduk ve bence gerçek bir kaos olmadığı için bugün sürdüğümüz sonuç zaten gerçekçiydi.

Yine, çok şey öğrendik, yarış başlangıcında nasıl rekabetçi olacağımızı öğrendik ve bunu nasıl daha da iyi yapacağımızı analiz etmeliyiz.

Genel olarak, çok olumlu bir hafta sonu oldu. Üzülmem için bir neden yok çünkü şampiyonluk mücadelesinde değilim, bu yüzden bu hafta sonundan iyi bir şey – alacağım – ve kötü olan her şeyi geride bırakacağım ve bundan ders alacağım.”

Guenther Steiner

“İstediğimiz yarış değildi. Mick başlangıçta oldukça iyi kaçtıktan sonra, birkaç pozisyon kaybetti ve sonra Alonso tarafından vuruldu, ve bu onu olduğumuz yere geri koydu ve o delikten çıkamadık.

Mavi bayraklara bindiğimizde, aşağı doğru bir sarmal oluyor. Yarışın sonuna sorunsuz bir şekilde geldik.

Orada kalmak ve koşulları öğrenmek yapabileceğimiz tek şeydi ve bugün yaptığımız buydu – arabalar tekrar güvende ve yine öğrenme kitabımızda.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir