Scuderia Ferrari, eve 16 puan getirmek için tüm yarışlara uzun süre saldırdı

0

GP TURCHIA F1/2021 - DOMENICA 10/10/2021 - credit: @Scuderia Ferrari Press Office

Scuderia Ferrari, eve 16 puan getirmek için tüm yarışlara uzun süre saldırdı, bu da pistte gösterilen potansiyelden daha az bir sonuçtu.

Charles Leclerc için dördüncülük ve Carlos Sainz için sekizincilik, takım, takımlar klasmanında McLaren’a olan farkı önemli ölçüde kapatmasına rağmen, her iki şampiyonada da sırayı değiştirmedi.

Kazanmaya çalışıyorum. Pist boyunca ıslak kaldı ve yarışın neredeyse üçte ikisi boyunca Charles, liderlere çok yakın bir şekilde büyük bir hızla koşarak üçüncü oldu.

Lider çift duraklarını yaptığında, Ferrari sürücüsü ve takım galibiyete gitmeye karar verdi ve stint’i mümkün olduğunca uzattı.

Bir kez liderliğe yükseldikten sonra, amaç durmadan damalı bayrağa kadar uzanmaya çalışmaktı, ancak ara lastik performansı çöktüğünde, Charles onu üçüncü sıraya geri koydu, liderlerle aynı anda piteseydi orada olacaktı.

İlk birkaç turda onu Perez’in saldırısına karşı savunmasız hale getirdi ve böylece hak edecek bir podyum elinden kaydı. Yine de, denemeye değerdi.

“Günün şoförü.” Carlos için yarışın ilk yarısı çok heyecan vericiydi. Arka sıradan başladıktan sonra, 13. Ancak, 36. turda pit stopunda bir sorun vardı ve daha önce solladığı Esteban Ocon’un arkasında tekrar yer aldığını gördü, Fransız hala orijinal Intermediate setinde. Bu koşullarda kullanılan lastik avantaja sahipti, bu yüzden geçmesi kolay değildi, ancak Sainz bunu başardıktan sonra temposu mükemmeldi ve neredeyse Norris’e yetişti.

Taraftarlar, Carlos’un “Günün Sürücüsü” seçildiği için çabalarını da takdir etti.

Charles Leclerc #16

“Genel olarak olumlu bir yarıştı. Özellikle ilk stint’te çok rekabetçiydik ve araç iyi hissettirdi. inters ilk sette uzun gittik ve alanın geri kalanı yeni set için durduktan sonra, kendimizi kullanılmış olanlarda biraz daha hızlı bulduk.

Ancak sadece birkaç tur sonra, diğer sürücüler zorlandıkları taneleri temizlemeye başladılar ve çok fazla performans buldular, bu yüzden bizim de durmamız gerektiğini biliyorduk. 

Yarışın sonlarında olan durağımdaki diğerleriyle biraz adım atmadık, bu yüzden grenleme aşamasını hiç aşamadık ve karşı koyamadık.

Podyum finişinde kaybetmemiz utanç verici, ancak performans olumlu bir şekilde oradaydı.”

Carlos Sainz #55

“Bu benim en iyi yarışlarımdan biriydi ve muhtemelen Ferrari ile en güçlümdü! Bu zor koşullardaki ilk stint çok yoğundu ama iyi eğlenceliydi.

Pistin farklı yerlerinde ve her türlü çizgiyi kullanarak devraldım, bu yüzden gerçekten çok eğlendim. 

Durak sırasında bir sorun yaşadığımız için yazık oldu, çünkü pit stopun kendisi hızlıydı, ancak aracı serbest bırakmanın neden bu kadar uzun sürdüğünü analiz etmemiz gerekiyor.

Ocon’un arkasından çıkmak yerine Lando’ya daha yakın olurdum ve son on turda pistteki en hızlılardan biriydim, bu yüzden yarışı daha da yukarılarda bitirebileceğimizi hissediyorum.

Her neyse, böyle şeyler olabilir ve bugünden itibaren kesinlikle almam gereken bir sürü olumlu şey var. 

Araçla çok eğlenmeye ve daha iyi ve daha iyi anlamaya başlıyorum, bu yüzden gelecek yarışları dört gözle bekliyorum ve ivme kazanmaya devam ediyorum.”

Mattia Binotto, Takım Müdürü

“Bu çok yoğun bir yarıştı ve Cuma günü çok farklı kuru pist koşullarında ortaya çıkan iyi işaretleri doğruladı.

İstanbul çok zorlu bir pist ve rekabetçi olduğumuzu gösterdik, en azından bu pistte ve bu yüzden bugün aldığımız 16 puandan tamamen memnun olamayız. 

Charles hem sıralama turlarında hem de yarışta harika bir hafta sonu geçirdi. Birlikte eve daha iyi bir sonuç getirmeye çalıştık ve sonunda podyuma gelememiş olması utanç verici, çünkü bu hak edilmiş olurdu.

Grid cezasıyla Türkiye‘ye gelen Carlos, onu sekizinci sıraya kadar götüren düzene büyük bir tırmanış düzenledi. 

İlerleme kaydedmeye devam ediyoruz, ancak düzenli olarak galibiyet için savaşmak için daha yapılacak çok iş var.

Gerçekçi olmalı ve her alanda gelişmek için zorlamaya devam etmeliyiz. Bu sezon için belirtilen amaçlarımızdan biri olan Kurucular şampiyonasında üçüncülük için sonuna kadar savaşmamızı sağlayan bir paketimiz olduğunu bilerek, kalan altı yarışa güvenle yaklaşabiliriz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/b999232516021948505931b7c865acd5.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130