FERRARİ 138 TUR ATTI VE SF-23 İLE

Testin bu ikinci gününde SF-23, Carlos Sainz ve Charles Leclerc’in dün olduğu gibi aracı sürmesiyle 138 tur daha (747 kilometre) tamamladı.

Sabah. Bir kez daha, Pirelli’nin prototip bileşiğini ve C3’ü çalıştırarak kurulum ve lastik değerlendirme çalışmalarına devam eden ilk sürücü Carlos oldu.

İspanyol pilot, farklı yakıt yükleriyle koştu ve en iyi zamanı 1’32″486 olarak belirledi. Dün 72 tur attıktan sonra, bugün 70 tur ekledi.

Öğleden sonra. Charles ayrıca kurulum üzerinde çalıştı ve C2 bileşik lastiklerini ve ardından C3’ü değerlendirdi ve en iyi zamanını 1’32″725 olarak belirledi.

Seansın son bölümünde, daha ağır bir yakıt yüküyle yarış triminde koştu ve gün boyunca toplam turunu 68’e çıkardı (şimdiye kadar toplam 132 attı).

Yarınki testin son günü için Charles, öğle yemeği molasında copu takım arkadaşına vermeden önce sabah sürecek.

Carlos Sainz #55

“Başka bir olumlu gün oldu. Güvenilirlik yine çok iyiydi ve test etmeyi hedeflediğimiz tüm kurulumları keşfedebildik.

Otomobilin sınırlarını keşfetmeye ve performansı en üst düzeye çıkarabileceğimiz potansiyel alanlar bulmaya devam ediyoruz. Asıl hedef yarın iyi işlere devam etmek ve gelecek haftaya hazırlanmak” dedi.

Charles Leclerc #16

“Bugün çeşitli testler yaptık ve ana odak noktamız aracın kurulumuna odaklandı. Çok çalışıyoruz ve henüz herhangi bir karar vermek için henüz çok erken.

Biraz daha tur atmak güzeldi ve yarınki testin son gününden önce verilerimizi analiz ederek ilerlemeye devam edeceğiz.” dedi.