Türkiye Gp’si : CHARLES P4, CARLOS P8

0

Charles dördüncü ve Carlos sekizinci oldu ve taraftarlar tarafından “Günün Sürücüsü” seçildi ve sollama ödülünde lider Vettel’in altı hamle gerisinde üçüncü sıraya yükseldi.

Takım, en yakın şampiyonluk rakibi McLaren ile arasındaki farkı 10 puan kapattı. Charles çizgiden üçüncü sırada kalırken, Carlos çizgiyi 18. nci sırada başlattı.

5. Tur. Son virajda Carlos, George Russell’ı geçerek 14. oldu ve daha sonra kimi Raikkonen ve Antonio Giovinazzi’nin yanı sıra Esteban Ocon’un önüne geçmek için tur başına bir sollama yaptı.

14. tur. Carlos çok hızlı ve bir kez daha, son virajdan üçüncü, Sebastian Vettel’i geçerek puanlara doğru hareket ettiği yer. Dört tur sonra, dokuzuncu olmak için Yuki Tsunoda ile de ilgileniyor.

20. tur. Üçüncü mesafede Charles, Max Verstappen‘in 2.6 saniye gerisinde ve lider Valtteri Bottas’ın 5 saniye gerisinde üçüncü sırada yer aldı. Carlos dokuzuncu, 38 saniye önde ve Lance Stroll’ün 2 saniye gerisinde.

24. Tur. Leclerc en hızlı turu 1’32″981’de belirledi ve yarı mesafede Bottas’ın 5″7 dışında, Sainz ise 39″8’de.

35. Tur. Norris lastikler için pite alıyor ve Carlos’u sekizinciliğe yükseltiyor. Bir dahaki sefere Verstappen ikinciliği Charles’a veriyor.

37. tur. Sainz, bir dizi yeni Ara Ürün için pite alıyor. Durak 8″1 alır ve onuncuya tekrar katılır. Bottas pite giren Leclerc’i öne geçirdi.

40. tur. Üçte iki mesafede Charles pite girdi ve Bottas’ı 5″9, Verstappen’i 12″ farkla önde götürüyor. Carlos, Ocon’un bir saniye gerisinde dokuzuncu sırada.

46. tur. Sainz ilk virajda Ocon’u sekizinci sırada geçti ve bir sonraki turda Bottas liderliği Charles’ın yanından aldı.

48. Tur. Leclerc, Hamilton’ın 12″ gerisinde dördüncü olarak yeni bir Ara ürün seti için duruyor (3.1 saniye). Onunla birlikte takım seçeneklerini açık tutmaya çalıştı çünkü durarak Perez’in önüne çıkabilirdi. Bir sonraki turda Sainz, en hızlı turu 1’32″597’de ve ardından 50. turda 1’32″405 ve 1’31″921’de 51.

51. tur. Hamilton pite giriyor ve Charles üçüncü oluyor ama bir dahaki sefere Perez onun önüne geçiyor.

57. tur. Bottas en hızlı turu 1’31″023’te attı.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

“Bu Sporcuların Çok Daha Fazla Sahiplenilmesi Gerekiyor”

Max Aracın dengesinden memnun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir