Heyecan verici bir Rusya Grand Prix’si elemelerinde, Scuderia Ferrari bir kumar oynadı ve karşılığını verdi. Seans ıslak başladı, ancak son dakikalarda Carlos ve takım Softs’a geçmek için doğru anı seçtiler.

Bu da onları sıcaklığa çıkarmak için iki tur yapmak için yeterli zaman sağladı. Bu karar, İspanyol’un ikinci en hızlı zamanı yayınlamasına katkıda bulundu. Şimdiye kadarki en iyi F1 eleme performansıydı.

Charles Leclerc, Q1’den kesinti yaptı, ancak daha sonra zor koşullar göz önüne alındığında ve güç ünitesi değişikliğinin bir sonucu olarak her durumda şebekenin arkasından başlayacağını göz önünde bulundurarak garajda kalmaya karar verdi.

Carlos Sainz ve Scuderia Ferrari Mission Winnow, Sochi’deki Rusya Grand Prix‘sinde büyük bir performans sergilediler.

İspanyol, Formula 1 kariyerinin en iyi sonucunu garantiledi ve ilk kez ön sıralarda yer aldı. Charles Leclerc, yeni bir güç ünitesi aldığı için yarın sıranın arkasından başladığı göz önüne alındığında, bir sonraki bölüme geçe rağmen sadece Q1’de yer aldı. Islak bir pistte SF21’i hissetmek için sadece birkaç tur attı.

Q3’te pistin bazı bölümleri hala nemliydi, ancak kuru bir çizgi ortaya çıkıyordu. Carlos ara lastiklere zamanlanmış bir tur attı, ancak daha sonra o ve takım kayganlıklara geçmek için neredeyse mükemmel anı seçtiler.

Carlos, lastikleri sıcaklığa çıkarmak için iki ısınma turu yapmak için yeterli zamanı olduğunu bilerek geri dönerek bir dizi yeni Softs almak için pite girdi.

Damalı bayrağın bitmesine saniyeler kala, 1’42″510’luk mükemmel bir zaman belirleyerek, sınırda uçan bir tura başladı ve sonunda başlangıç gridinde ikincilikle ödüllendirildi.

Kutuplar birbirinden ayrı. Scuderia Ferrari böylece otomobillerini gridin zıt uçlarında, Carlos önde ve Charles sürünün arkasında.

Her ikisi de zorlu bir Pazar günü bekleyebilir, Sainz pozisyonunu korumaya çalışırken, diğer yandan Charles mümkün olduğunca atak yapacak ve puanlara doğru yol almaya çalışacak.

Başlangıç yerel (14.00 CET) saat 15.00’tedir ve mevcut tahmin yağmur yağmaması gerektiği yönünde olsa da, tahmin değişken koşullar içindir.

Carlos Sainz #55

Zor birquali seansı oldu ama P2 için harika bir tur atmak için durumu nasıl başardığımız için gurur duyuyorum.

Bu zor koşulları seviyorum ve kayganlıklara yapılan son denemeden gerçekten keyif aldım. Çizgiyi ilk geçenlerden biriydik ve pist hızla kuruduğu için P2 onaylanana kadar bekleyiş gergindi! Yarın için ön sıra iyi bir sonuç ve mutluyum, ama pole tutmayı tercih ederdim!

Yarın kuru olması çok muhtemel ve dün iyi bir tempomuz vardı. Ön lastiklerde frenleme zor olacak, ancak ilk turdan sonuna kadar hepsini vereceğim. Lando’yu ilk direğinde tebrik ederim! Onun yanında başlamak güzel.

Charles Leclerc #16

Bugünkü koşullar bir sezon boyunca çok sık yaşadığımız koşullar değildi, ancak son zamanlarda en çok mücadele ettiğimiz koşullardı.

Bu yüzden, yarın arka sıradan başlayacağımızı bilmelerine rağmen, bunun dışarı çıkmak, biraz kilometre kat etmek ve gelecek için öğrenmek için iyi bir fırsat olduğuna karar verdik.

Bugün bu amaca ulaştığımızı düşünüyorum. Pist yağmurda çok yüksek kavramaya sahip olduğu ve başlangıçtan itibaren oldukça rekabetçi olduğumuz için sürüşten gerçekten keyif aldım.

Bunu görmek güzeldi. Bugün iyi sonuç için takım ve Carlos adına mutluyum ve ikimiz de yarışta elimizden geleni yapacağız.

Laurent MekiesYarış Direktörü
Çok çekişmeli bir sıralama, çok zorlu pist koşullarında koşmak, gridin ön sırasındaki sürücülerimizden biriyle sona erdi.

Carlos kuru lastiklerdeki son turunda çok iyi bir iş çıkardı, çünkü bu koşullarda doğru hissi bulmak gerçekten kolay değildi.

Takım sürücüyle iyi çalıştı ve doğru zamanda doğru seçimleri yaptı.

Laurent Mekies

Charles’ın elemeleri, cezası nedeniyle gridin en gerisinden başlayacak olması nedeniyle belli ki şartlandırılmıştı.

Yaptığımız seçim şimdilik ağır bir maliyetle geliyor, ancak önümüzdeki yarışlarda karşılığını alacak.

En azından Q1’de dışarı çıkması gerektiğine karar verdik, böylece ıslakta arabasının yol tutuşunu kontrol edebilirdi ve aslında Charles çok rekabetçiydi.

Yarın gridin zıt uçlarından başlayacağız, ön sırada Carlos ve son sırada Charles var. Her zamanki gibi amacımız, karşımıza çıkan her fırsattan en iyi şekilde elde etmeye çalışarak mümkün olan en iyi sonucu almaktır.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir