Ferrari’ler için işler iyi gidiyor gibi!

0

Rusya’nın bu bölgesinde Ekim ayına kadar süren olağan ılıman ve güneşli koşullar yerine kasvetli sonbahar havası, Scuderia Ferrari Mission Winnow sürücüleri Carlos Sainz ve Charles Leclerc ile Soçi padokuna geldiklerinde tanıştı.

Tüm hafta sonu için tahmin edilen değiştirilebilir hava, her zamanki Perşembe basın toplantısında açıkladıkları gibi Carlos ve Charles için hoş karşılanmıyor.

Sainz: Scuderia’nın beklentilerini rekabet gücü açısından değerlendirirken analitikti. “Ana rakiplerimize kıyasla, en hızlısı olan ilk sektörde mücadele edeceğimizi düşünüdüğünü söyledi.

Ama ikincisinde eşit olabileceğimizi ve belki de sonuncusunda onlardan daha iyi olabileceğimizi umuyor ve

Eğer durum buysa, o zaman Soçi’de iyi işler yapmayı hedefleyebileceğimizi düşünüyorum.” Charles da benzer düşüncelere sahipti, ancak motor değişiminin ardından arkadan başlayarak ellerinde bir kavga olacak.

“Bu pistte sollamak imkansız değil, bu yüzden hücuma çıkmaya hazırım. Ayrıca, tahminler belki Pazar günü yağmur içindir, bu da öngörülemeyen ve eğlenceli bir yarış üretebilir.

Açıkçası, ana rakiplerimiz bir penaltım olduğu gerçeğini en iyi şekilde kullanabilecekler.” diye devam etti

Leclerc: “Ancak şampiyonada üçüncülüğün yanı sıra, ilerlememizin açıkça görülesi olduğunu düşünüyorum.

Sezonun 14. yarışı olan Monza‘ya göre, üç yarış daha yaptıktan sonra geçen seneden daha fazla puan aldık ve bundan memnun olabiliriz. Ayrıca, takım olarak, tam olarak başarmamış olsak bile, en az iki kez kazanmaya yaklaştık.”

2022’ye doğru çalışıyorum. Belirtildiği gibi, Charles birkaç güç ünitesi bileşenini değiştirdikten sonra şebekenin arkasından başlayacaktır.

Yeni üniteye güncellenmiş bir hibrit sistem takılacak. “Her gelişmenin doğru yönde gittiğine inanıyorum.” diyen T yetkili şöyle devam etti:

“Her gelişmenin doğru yönde gittiğine inanıyorum.” “Ancak bu yarış için güncellemeyi tanıtmadık çünkü takımlar arasındaki hiyerarşiyi değiştireceğini düşünüyoruz. Ağırlıklı olarak 2022’ye yöneliktir.

Veri elde etmeliyiz ve bunu bir yarış hafta sonunda yapmak, mümkün olduğunca doğru olmasını sağlamanın en iyi yoludur.”

Carlos beklemek zorunda. “Sorun değil,”İspanyol devam etti. “Mümkün olan tüm seçeneklere bakarak bunun hakkında konuştuk.

Güç ünitesinin güvenilirliği açısından en çok risk altında olan sürücü, Macaristan Grand Prix’sinde olanlardan sonra Charles’tı ve bu yüzden alması doğruydu.

Takım arkadaşımın sıralamaya iyi bir tırmanış yapabilmesini umarak bu yarışta en önde savaşmaya çalışacağım. Güncellemeyi ne zaman alacağıma gelince, henüz karar vermedik. Değişikliği yapmanın ve arkadan başlamanın en az dezavantajlı olacağı pistte çalışmalıyız.”

Pişmanlık yok. Sainz’a, McLaren‘ın Monza galibiyetinin ardından bu sezon için takım değiştirdiği için pişman olup olmadığı da soruldu.

“Kararıma yüzde yüz inanıyorum. Son yarışta ortaya çıkan fırsatı en iyi şekilde kullanırken, en az birkaç kez kazanabilirdik.

Kararımı tek bir galibiyete değil, tüm projeye dayanarak verdim ve Formula 1’in gelecek sezon gireceği yeni dönemi düşünürken hala en iyi takımda olduğuma inanıyorum.” dedi.

SERBEST ANTRENMANLAR 1: ÇELIK DÖRDÜNCÜ CARLOS YEDINCI

Rusya Grand Prix’si için ilk serbest antrenman seansında Scuderia Ferrari Mission Winnow, Charles Leclerc ile dördüncü ve Carlos Sainz ile yedinci en hızlı zamanı belirledi.

Sürücüler farklı programlarda çalıştılar: Charles, gridin arkasından başlamak zorunda kalacağı göz önüne alındığında, yarış hazırlığı üzerinde çalışarak 22 turu tamamladı.

Carlos, seansın ortasında Softs’a geçmeden önce Hard lastiklerinden başlayarak toplam 25 tur koşarak daha olağan bir programa sahipti.

Her iki sürücü de Soft bileşiği üzerinde en iyi zamanlarını belirledi: Charles saatleri 1’35″117’de durdurdu, Carlos ise 1’35″811’i yayınladı.

SERBEST EGZERSIZ 2: CARLOS YEDINCI ÇELIK ONUNCU

İkinci serbest antrenman seansında Scuderia Ferrari Mission Winnow sürücüleri yedinci ve onuncu en iyi zamanı geçirdiler.

Soçi 24 Eylül 2021

İkinci serbest antrenman seansında Scuderia Ferrari Mission Winnow sürücüleri yedinci ve onuncu en iyi zamanı geçirdiler.

Carlos, 1’34″678’de saatleri durdurarak ve 22 turu tamamlayarak bu ikiliden daha hızlıydı. Charles 1’34″925’lik bir vuruş yaptı, ancak softs’u sadece seansın başlangıcı için taktı ve toplamda 24 tur attı.

Program. Son serbest antrenman seansı 12’de gerçekleşir, ardından 15’te elemeler gerçekleşir, ancak yağmurun zaman çizelgesinin değişmesine yol açabileceği tahmin edilir. Rusya Grand Prix’si Pazar günü saat 15:00’te başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/f4096faa579e85fe813fbaa7052f02e1.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130