Sainz, “2010’dan 2012’ye kadar burada birkaç kez yarıştım

0

GP PORTOGALLO F1/2021 @Scuderia Ferrari Press Office

Gökyüzü griydi, ancak 1985’te en son düzenlendiğinden beri ilk Hollanda Grand Prix’sinin Perşembe günü Zandvoort pistindeki sürücülere ve takımlara tek bir damla yağmur düşmedi.

İki Scuderia Ferrari sürücüsü Carlos Sainz ve Charles Leclerc, FIA basın toplantısında medyayla ilk kez tanışmışlardı.

Niki Lauda’nın Kuzey Denizi kıyı şeridinin yanında bu pistte düzenlenen son F1 yarışını kazandığı 1985’te iki sürücü de doğmadı, ancak Carlos ve Charles daha önce bu kısa ve muhteşem pistte yarıştılar.

Sainz, “2010’dan 2012’ye kadar burada birkaç kez yarıştım, iki galibiyet ve bir podyum aldım.” dedi.

“O zamandan beri radikal bir şekilde değiştirilmiş olsa bile eğlenceli bir pist. İki köşenin eklenmesi gösteriye ve eğlenceye katkıda bulunulmalı, bu yüzden yarın arabaya atlamak ve keşfetmek için sabırsızlanıyorum.

” Charles, burada Hollanda’da düzenlenen Avrupa Formula 3 şampiyonasının turuna atıfta bulunarak, “Buradaki tek deneyimim 2015’e kadar uzanıyor.” dedi.

“Bu deneyimden hatırladığım şey, dar, hızlı bir pist, bu da engellerin her zaman çok yakın olmasıyla bir hata yaparsanız affedilemez.

Özetlemek gerekirse, bu bir kokteyl ve sokak devrelerini çok seven biri olarak, kesinlikle takdir ediyorum.”

Leclerc şöyle devam etti: “Pistte yürüyerek bir tur bile atmışken performanstan bahsetmek çok zor.” “Ancak pist özelliklerinin aracımıza iyi uyması gerektiğini düşünüyorum.

İlginç bir hafta sonu bekliyorum, ama rayına oturduğumuz zaman nasıl gideceğini bekleyip görelim. Parabolik köşeler mi? Özellikle 3. virajda birden fazla hat olabilir ve bu da beklenmedik senaryolar açabilir.” dedi

Doğum günü. Carlos, Maranello üzerinden çarşamba sabahı geç saatlerde Hollanda’ya geldi. “Kullandığım arabayı değiştirmek için fabrikaya gelmem söylendi. Aslında mükemmel çalışan bir sürprizdi.

Fabrikada çalışan bir sürü kişi “Mutlu Yıllar” şarkısını söylüyordu ve bu gerçekten duygusaldı.

Carlos Sainz

Yanımda Mattia ve Charles vardı ve Ferrari sürücüsü olmanın ne kadar özel olduğunu bir kez daha anladım.

” Bugün, öğle yemeğinde, İspanyol tekrar kutladı, bu sefer spa-francorchamps’tan Zandvoort’a seyahat eden ekiptekilerle.

Bu vesileyle, Carlos’un kendi gibi benimsediği bir görüntü olan biber şeklinde bir pasta ile bir kez daha çok alkış ve iyi dilekler eşliğinde sunuldu.

Yarın ilk serbest antrenman seansı yerel saatle 11.30’da başlarken, ikinci seans saat 15.00’te takip ediliyor.

Serbest antrenmanın son saati Cumartesi günü saat 12’de, 15’te elemelere hazırlanırken, Formula 1 Dünya Şampiyonası’na sayılır 31’inci Hollanda Grand Prix’si pazar günü aynı saatte başlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir