Scuderia Ferrari’nin Hollanda Grand Prix hafta sonu olumlu bir başlangıç yaptı

0

Zandvoort pisti SF21’in özelliklerine çok uygun görünüyor, Charles Leclerc ve Carlos Sainz günün sonunda zaman çizelgesini üstleniyor, Monegasque 1’11” engelinin altından geçen tek sürücü.

Elemelerin normalden daha önemli olacağı bir pistte, bugünün sonucu, çalıştırılan çeşitli yakıt seviyeleri ve en iyi zamanların ne zaman ayarlandığı gibi dikkate alınması gereken birçok değişken olsa bile, çalışmak için makul bir başlangıç noktasıdır.

FP1. İlk antrenman seansı, pistte park edilmiş bir aracı kurtarmak için uzun süre durduruldu. Kaybedilen zamana rağmen, Charles ve Carlos Zandvoort pist yüzeyiyle başa çıkabildiler, hala çok kirli olmasına rağmen, önce Hard Pirellis’te, sonra da softs’ta sonlara doğru koşarken, koşmaya devam etti.

Bu bileşikte, 19 tur atan Sainz, 1’11″601 ile üçüncü en hızlı zamanı, 18 tur atan ve dördüncü en hızlı olan takım arkadaşından 22 binin üzerinde daha hızlı belirledi.

FP2. Bir kez daha, ikinci antrenman saati de teknik sorunlar veya hatalar nedeniyle birkaç kez kesildi, bu da çakıllı koşu alanları nedeniyle Zandvoort’ta yüksek bir fiyata geldi.

Scuderia Ferrari sürücüleri, en hızlı zamanları belirledikleri bir sıralama simülasyoni için Softs’a geçmeden önce, sunulan üç bileşiğin değerlendirmesini tamamlamak için Orta bileşik lastiklerle seansa başladılar.

Charles 1’10″902’de en hızlıydı, Carlos ise 1’11″056’lık 1’le hemen arkasındaydı. Her iki adam da daha sonra yarış yapılandırmasına geçti, Charles 29 tur attı ve Carlos 28.

Harika bir atmosfer. Bu, 36 yıldır ilk Hollanda Grand Prix’si ve ilk izlenimler çok cesaret verici. Eski stil parça heyecan verici ve muhteşem ve bu sabah olduğu gibi tribünleri toplayan Hollandalı taraftarlar şenlikli ve kabarık bir ruh halindeler.

Şüphesiz bu turda yılın en büyük spor etkinliğinin ne kadar heyecanla beklendiği gösteriliyor. Formula 1’in gelecek hafta Monza’da ne bulacağının güzel bir yeteneği. 

”Bence hala gelişmemiz için oldukça büyük bir potansiyel var.”

Charles Leclerc

Şimdilik iyi görünüyor, ama kendimizi kaptırmamalıyız çünkü bugün sadece Cuma ve rakiplerimizin hala ortaya çıkarması gereken biraz performans olduğunu hissediyorum.

Yeni Zandvoort’ta araba kullanmaktan gerçekten keyif aldım. Bankacılık ilk zamanlanmış turda çok özel hissediyor ve genel olarak sürmek için eğlenceli bir pist.

O zaman yarış için, çok fazla sollama olacağını sanmıyorum, bu yüzden yarın iyi bir grid pozisyonu sağlamak önemli olacak.

Yarış tempomuz tek tur performansı kadar iyi değildi, bu yüzden buna aklanacağız. 

”Alıştığımıza kıyasla etkileyici ve farklı bir pist.”

Carlos Sainz

FP1’de bankacılık köşelerinde farklı çizgiler denemek ve FP2’de biraz daha zorlamak eğlenceliydi. Bugün orada eğlendim ve piste yakın hayranların atmosferi harika! Performans

açısından, araç dengesi ve araç performansı ile hemen kendimiz güvende hissettik. Yumuşak lastiklerle iyi bir koşu yapmayı başardık, oysa diğer rekabetçi otomobiller bayraklara takıldı, bu yüzden belki de zaman çizelgesinde çok iyi görünüyoruz.

Kesinlikle geliştirmek için yerimiz var, ancak yine de araç iyi hissettirdi ve bizim için olumlu bir Cuma oldu.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir