LECLERC DÖRDÜNCÜ CARLOS YEDINCI

0

Daha fazlasını verebilecek sağlam bir performans: Scuderia Ferrari Mission Winnow’un Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix’slerindeki performansının özeti.

Hafta sonu boyunca 400.000’den fazla katılımın olduğu büyük bir kalabalığın önünde Charles Leclerc eve dördüncü olarak gidiyor ve böylece başladığı yerde bitirmiş oldu.

Monegasque yalnız bir yarış geçirdi, takipçilerinden yavaş yavaş uzaklaşacak kadar iyi bir hızda koşuyordu.

Carlos Sainz ise iki sıra kaybederek yedinci oldu. Çok mücadele etti, ancak pit stop sırasında takımdan gelen bir hata için ağır bir bedel ödedi, bu da ona iki sıraya mal oldu.

Sıralamada. Scuderia bugün 16 puan topladı ve böylece üçüncü sıradaki takıma olan farkı üç buçuk puana indirdi ve bu sezon beş Grand Prix kaldı.

Charles Leclerc #16

“Ne yarış ama. Kesinlikle kariyerimin en fiziksel sürüşlerinden biriydi. Arka oldukça fazla hareket ediyordu ve sıcaklıklar yarış boyunca yüksekti.

Kişisel performansımdan memnunum. Bugün masada fazla bir şey bıraktığımı sanmıyorum ve aracı her turda gerçekten limitine kadar zorladım.

Tempomuz olumlu bir sürpriz oldu. Çoğunlukla 2022‘ye odaklanmamıza rağmen, bu yıl getirdiğimiz birkaç yükseltme, ileriye doğru bazı önemli adımlar atmamızı sağladı.

Maranello’daki herkese fabrikamızda ve pistte ortaya koydukları tüm sıkı çalışmalar için büyük bir teşekkür etmek istidiğini belirten sürücü;

Bu hafta sonu çabalarının sonucu ortaya geldi. Amerika Birleşik Devletleri’ne geri dönmek harikaydı ve bu muhteşem pistte tekrar yarışmak gerçekten büyük bir zevk olduğunu söyleyerek

Sırada Meksika var, ki ben de bunun için çok heyecanlıyım. Oradaki pist aracımıza oldukça iyi uymalı ve bu olumlu yörüngede devam etmek için bastıracağız.” diyreek haftayı değerlendirdi.

Carlos Sainz #55

“Benim için sinir bozucu bir yarıştı çünkü P5’i bitirme hızımız vardı ama bugün işler istediğimiz gibi gitmedi.

1. turda iki McLaren’la da savaşmak zorunda kaldım. Yoğun bir savaştı, arabalar pozisyon değiştiriyordu ve sonunda Ricciardo’nun Lando olduğunu düşünerek izin verdim.

İkinci stint’te, Daniel’in hemen arkasındaydım: alttan kesmeye gittik ve çok güzel bir şekilde çalışacaktı, onu sollayacak ve Charles’ın arkasında temiz havaya sahip olacaktı, ama ne yazık ki yavaş bir pit-stop yaptık ve yine Daniel’in arkasında sıkışıp kaldım.

Onu geçmek için farklı çizgiler deneyen lastiklerime zarar verdim ve sonunda Bottas’ın sonunda bizi yakalamasına izin verdim.

Hayal kırıklığına uğradım çünkü sonuç paketimizin potansiyeline uygun değildi ve umarım şanssız duraklarla art arda iki yarıştan sonra şansımız biraz değişir.

Olumlu tarafından bakarsak, araçla ilgili his iyiydi, bu yüzden bunu yaklaşan üçlü kafa vuruşuna taşıyacağız.”

Mattia Binotto, Takım Müdürü

“Austin’den hem sıralamalarda hem de yarışta, kağıt üzerinde aracımıza özellikle uygun olmayan bir pistte bile ilerleme kaydettiğimizi göstererek ayrılıyoruz.

Ancak, bazı hayal kırıklıkları var, çünkü Carlos’un ikinci pit stoplarındaki hatanın ona iki yere mal olmasıyla, yapabileceğimiz kadar iyi yapamadık.

Her zaman ilerlemek için bu sezonu kullanmamız gerektiğini söyledik, çünkü ancak her alanda mükemmel olursak daha yüksek kademelere talip olabiliriz ve bunun önemini bugün tekrar gördük. Genel olarak iyi bir hafta sonu olan bir hata bize değerli puanlara mal oldu.

Charles ve Carlos bugün mükemmeldi ve sezonun bu bölümünde, kısmen yeni hibrit sistemin tanıtılması sayesinde SF21’in performansı arttı.

Sonuna kadar üçüncülük için savaşabileceğimize ve bunu başarmak için her şeye sahip olduğumuza inanıyorum.”

Charles Leclerc dördüncü, Carlos beşinciden başlıyor. Sıcaklık: hava 27°; 36° iz.

Yarıştan önemli anlar.

Charles Leclerc dördüncü, Carlos beşinciden başlıyor.

Sıcaklık: hava 27°; 36° iz.

Başlayın. Işıklar söndükçe Charles dördüncülüğü korurken Carlos iki McLaren ile mücadele ediyor ve Daniel Ricciardo’ya bir yer kaybetti.

8. Tur. Carlos, pistten çıkarak avantaj elde ettiği için Lando Norris’e pozisyonu geri vermek zorunda kaldı, ancak kısa süre sonra pozisyonu geri aldı. Charles, üçüncü sıradaki Sergio Perez’in 9 saniye gerisinde hala dördüncü sırada yer aldı.

11. tur. Sainz, Hard lastiklerini almak için 2.2 saniyelik bir durak için geliyor. Charles üçüncü, Carlos dokuzuncu oldu.

13. tur. Leclerc’in pite dönüşü, 2.7’liklerle Hards’ı tekrar beşinci sıraya aldı ve Valtteri Bottas‘ı kolayca geçerek tekrar dördüncü oldu. Carlos, Sebastian Vettel’i geçerek Ricciardo’nun arkasında yedinci oldu.

28. Tur. Yarı mesafede Charles, Perez’in 10.6 gerisinde dördüncü, Carlos altıncı, Ricciardo’nun 1.6 gerisinde.

30. tur. Carlos, Bottas’ın arkasında sekizinci olarak bir başka Hards seti için pite (5.6) katılıyor. Charles, Perez 31.

32. tur. Ricciardo ve Norris pit, ilki Sainz’ın önünde, ikincisi onun arkasında. İspanyol, Avustralyalı McLaren sürücüsünün 3.7 gerisinde yedinci sırada yer ediyor.

33. tur. Charles, Perez’in arkasından yeni bir Hards seti için gelir.

35. Tur. Bottas ikinci durağını yaptı ve Carlos Ricciardo’nun 2.4 dışında altıncı sıraya yükseldi.

43. tur. Carlos yine Ricciardo’ya yaklaşıyor ve geçmeye çalışırken iki araç hafifçe dokunuyor, hareket gelmiyor ve 55 SF21 numaradaki ön kanat hafif hasar gördü. Bottas kuyruğunda olduğu için İspanyol devam etmek zorunda.

Turlar kapanıyor. Bitime iki tur kala Bottas, yedinci sırada bitiren Carlos’un önüne geçti. Charles dördüncü.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir