Ferrari Abd Gp’si Cuma Antrenman Turları

0

Charles Leclerc ve Carlos Sainz, Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix’sinin ilk serbest antrenman seansında sırasıyla dördüncü ve beşinci en hızlıydılar.

Scuderia Ferrari Mission Winnow sürücüleri, Monegasque için 18 ve İspanyol için 20 olmak üzere toplam 38 tur tamamladı.

Yumuşak ve Orta. Her iki sürücü de seansa Orta lastiklerle başladı ve Charles bir spinin ardından bunları planlanandan biraz daha erken değiştirmek zorunda kaldı.

Bu bileşikte Leclerc 1’37″790’ı yayınlarken Carlos saatleri 1’38″824’te durdurdu. Daha sonra Softs’a geçtiler ve sırasıyla 1’36″334 ve 1’36″508’e inme sürelerini önemli ölçüde artırdılar.

İkinci oturum 15 yerel (22 CET) saatinde başladı ve

SERBEST EGZERSIZ 2: ÇELIK YEDINCI CARLOS DOKUZUNCU

Charles Leclerc ve Carlos Sainz, Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix'sinin ikinci serbest antrenman seansında yedinci ve dokuzuncu en hızlıydılar.

Charles Leclerc ve Carlos Sainz, Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix’sinin ikinci serbest antrenman seansında yedinci ve dokuzuncu en hızlıydılar.

47 tur. Her iki Scuderia Ferrari Mission Winnow sürücüsü de bir kez daha Orta lastiklerle seansa başladı, Charles 1’36″464 ve Carlos 1’36″326 gönderdi.

Daha sonra final sektöründe trafikle karşılaşmalarına rağmen 1’35″572 ve 1’35″919’a inmek için eleme simülasyon için Softs’a geçtiler.

Leclerc ve Sainz daha sonra yarış simülasyonu koşularıyla seansı sonlandırarak sırasıyla 23 ve 24 tur tamamladılar.

Austin’de Cuma günüyle ilgili en iyi şey kalabalıktı, çünkü birçok taraftar serbest antrenmanın başlangıcından itibaren Amerika Pisti’ndeki tribünleri paketlemek için ortaya çıktı.

Spor, geçen yıl Covid-19 salgını nedeniyle yok olduktan sonra buraya geri döndüğü için, Abd’de Formula 1’e olan ilginin ne kadar arttığını gösteriyor.

Kalabalıkta çok sayıda Ferrari bayrağı sallanıyordu ve taraftarların çoğu, Maranello marque’nin Amerika’daki uzun süredir popülerliğini doğrulayan Prancing Horse amblemini taşıyan spor şapkaları ve gömleklerdi.

Yolda. Her iki Scuderia Ferrari Mission Winnow sürücüsü de bugün planlanan pist programını tamamlayarak aralarındaki 85 turu tamamladı.

Carlos ve Charles, özellikle ilk iki sektörde Austin pistinin engebeli doğasıyla başa çıkmak ve kurmak için çalıştılar.

FP1. Sabah, Leclerc ve Sainz orta lastiklerin sırasıyla 1’37″790 ve 1’37″824 ayar süreleriyle başladılar. Softs’a girdikten sonra, zamanlarını 1’36″334 ve 1’36″508’e inerek önemli ölçüde geliştirdiler.

FP2. Öğleden sonra, program benzer çizgileri izledi ve sürücüler pist evrimini kontrol etmek için tekrar Orta lastiklerle başlarken, SF21’e de ince ayar yaptı.

Charles 18 tur attı ve takım arkadaşı 20 tur attı.

İlk hızlı turları Monegasque için 1’36″464 ve İspanyol için 1’36″326’ydı. Seansın orta noktasında, en hızlı zamanlarını belirlediklerinde bir eleme simülasyon için Softs’a geçtiler: Charles için 1’35″572 ve Carlos için 1’35″919, son sektörde trafikle karşılaşan ikinci. Yarış simülasyonu konusunda ikili, Mediums’ta Charles ve Softs’ta Carlos ile görevi böldü.

Program. Yarın, serbest antrenmanın son saati 13 (20 CET) ile başlarken, elemeler 16 (23 CET) seviyesinde başlıyor. Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix’si Pazar günü saat 14’te (21 CET) başlayacak.

Charles Leclerc #16

Amerika BirleşikDevletleri’ne geri dönmek harika bir duygu. Buradaki atmosfer hem devrede hem de Austin şehri çevresinde her zaman çok özeldir.

Herkes gerçekten samimi ve hevesli ve bugün tribünlerde bayrakları sallayan ve bizi destekleyen hayranları görmek harikaydı.

Seanslarımız açısından, planlanan programdan geçtik, her şeyden biraz test ettik. Zorlu olan, pistteki tümseklerdi, bu da sürüşü çok zor hale getirdi. Sıcaklıklar oldukça yüksek seyretse, lastik yönetimi önemli bir faktördü.

Lastikler aşırı ısınmış, özellikle üçüncü sektörde. Son bölümde zaman kaybederken ilk sektörde zorlamak veya turunuzun sonunda daha hızlı olmak için ilk bölümde lastikleri kurtarmak arasında mükemmel bir denge bulmalısınız.

Yarınki elemeler öncesinde bunu nasıl optimize edeceğimizi anlamak için FP3’te biraz daha çalışma yapacağız. 

Carlos Sainz #55

Pist her zamanki gibi en başından beri harika hissettirdi. Harika bir devre ve sürmek çok keyifli. Yıllar geçti geçti geçti ama bence piste karakter kazandırıyor ve otomobiller ve sürücüler için yeni zorluklar sunuyor. Bugün

farklı kurulumlar denedik ve FP1’den FP2’ye biraz geliştik. Genel olarak, Cuma’mızdan memnunum ve tempo umut verici, hızlı turumun Sektör 3’lerinde trafik aldığımı ve başka türlü iyi görünümlü bir turu kapatamadığımı göz önünde bulundurarak.

Pist sıcaklığı bugün çok yüksekti ve belli ki softs üzerinde bozulmanın hızlı bir şekilde ortaya çıktığı uzun koşular üzerinde bir etkisi oldu.

Bu, pazar günü işleri zora sokabilir, bu yüzden göz kulak olacağız.” dedi.

“Austin’e geri dönmek güzel!

Carlos Sainz

Program. Yarın, serbest antrenmanın son saati 13 (20 CET,) ile başlar ve elemeler 16 ‘da (23 CET) başlar.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir