Charles, pistin “çok fazla yüksek hızlı virajla sürüşün çok zor olmasını bekliyorum.

0

Yeni bir pistin bilinmeyen faktörleri ve Kurucular şampiyonasında üçüncülük mücadelesi,

Scuderia Ferrari Mission Winnow sürücülerinin Pazar günü 17 yerel (15 CET) ile devam eden ilk Katar Grand Prix’si için olağan Perşembe konferansında basınla tanışmasıyla tartışılan ana konulardı.

Bir sürü yüksek hızlı viraj. Charles, pistin “çok fazla yüksek hızlı virajla sürüşün çok zor olmasını beklediğini söyledi.

Pistte bisikletle bir tur atabildim ve çok ilginç görünüyor. Birkaç tur daha atabileceğim, ama sadece arabaya binip rakamlara bakmaya başladığımızda bunun gerçekte nasıl bir şey olduğunu anlayabileceğiz.

Piste tam olarak uyum sağlamak için yaklaşık 15 tur gerekeceğini düşünüyorum, ancak önümüzde üç serbest antrenman seansı var, bu yüzden bunun kimse için bir sorun olacağını sanmıyorum.”

Carlos, losail pistini diğer kategorilerden yerleşik görüntüleri izleyerek incelediğini de sözlerine ekledi. “İnternetteki motosiklet yarışlarının dışında, Formula 1’den çok daha yavaş kategorilerde olsalar bile diğer araçlardan bazı görüntüler de buldum.

Daha iyi bir fikir edinmek için arabaya binip kilometreler kat etmeye başlamalıyız. Bu yüzden yarınları en iyi şekilde geçirmek önemli olacak.”

Her iki sürücü de daha sonra Kurucular klasmanında üçüncülük için McLaren ile olan savaştan bahsetti.

Carlos, “Son iki yarışın gidişatına rağmen, bence hala çok yakın, çünkü aramızdaki fark her zaman sadece onda birkaçı.” dedi.

“Son zamanlarda farkı neyin yaptığına bakarsak, şimdiye kadar lehimize giden yapılan hataların sayısına ve güvenilirliğine kadar düştü.

Ancak henüz bitmedi, bu yüzden yüzde yüz odaklanmak hayati öneme sahip olacak.” Charles takım arkadaşının duygularını tekrarladı.

“Aracımızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmanın tek yolu bu olduğu için her şeyi mükemmel bir şekilde yapmaya devam etmeliyiz.

Son iki yarışta bunu başardık, ancak gardımızı düşüremeyiz.” Leclerc’e daha sonra şu anda Lando Norris tarafından işgal edilen Sürücüler klasmanında beşinci olmayı hedefleyıp hedeflemediği soruldu.

“Bir sürücü olarak, mümkün olduğunca yüksek bitirmek istiyorsunuz ve Lando benden sadece üç puan önde.

Burada yine, her şeyi mükemmel yaparsak, onunla savaşmak mümkün olacak, ancak bunun üçüncü sıradaki takım için savaştan daha az önemli olduğunu söylemeliyim.

Sonunda, beşinci bitirirsem kutlamayacağım, ancak klasmanda Norris’in önüne geçmeyi başaramazsam ben de ağlamayacağım.”

Programı. Yarış gece gerçekleşir, bu da tüm antrenman seanslarının normalden daha geç gerçekleştiği anlamına geliyor.

İlk ücretsiz antrenman yarın saat 13.30’da (Tsİ 11.30) başlarken, ikinci oturum 17’de (15 Tsİ) başlayacak.

Cumartesi günü, araç kurulumu üzerinde çalışmak için son saat 17 (15 CET) elemeden önce 14 (12 CET) seviyesindedir.

İlk Katar Grand Prix’si Pazar günü saat 17’de (Tsİ 15)’te başlıyor.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/b71555408c4c33dc4cffe47086d79e34.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130