Carlos: Bilinmeyen bir pistteki ilk gün her zaman heyecan verici ve zorludur

0

Katar Grand Prix hafta sonunun ilk gününde Scuderia Ferrari Mission Winnow’un temel amacı, tamamen yeni bir pistle başa çıkmak için mümkün olduğunca çok tur atmaktı.

Bu nedenle, Charles Leclerc ve Carlos Sainz’ın iki saatte tamamladığı 104 turda elde edilen veriler, hafta sonunun geri kalanına hazırlanmak söz konusu olduğunda, en son ayrıntısına kadar normalden daha da önemli olacak.

Özellikle en yumuşak bileşikle kurulum ve lastik yönetimi açısından hala yapılması gereken çok iş olduğu açık.

FP1. İlk seansta, sıralama turlarında ve yarışta karşılaşılacaklardan çok farklı koşullarda koşan Ferrari, adına 53 ile ikinci en yüksek tur sayısını tamamladı:

Carlos için 26 ve Charles için 27. Sürücüler Orta lastiklerle başladı, tur süreleri kademeli olarak düştü: Leclerc 1’25″617 yaparken, Sainz saatleri 1’26″045’te durdurdu.

İkinci yarıda, İspanyol’un 1’24″713’e indiği Softs’a geçtiler, 1’24″790’da Monegasque’ın gerisinde altıncı en hızlı.

FP2. İkinci seans 17 yerel (15 CET) ile başladı ve çalışma daha çok hem uçan bir turda hem de uzun koşularda araba kurulumuna odaklandı.

Her iki sürücü de Charles’ın 1’25″280’lik bir vuruş yapması ve Carlos’un 1’24″914’e inmesinin sert lastikleriyle başladı.

İkinci yarıda Softs’a geçtiler ve her ikisi de Sainz’ın 28 turun en iyisi 1’24″033 ve Leclerc’in 23 turu tamamlamasıyla geliştiler, bu da 1’24″095’teki en hızlı turdu.

Son serbest antrenman yarın 14 ‘te (12 CET) başlarken, elemeler 17’de (15 CET) başlayacak.

Carlos Sainz #55

Bilinmeyen bir pistteki ilk gün her zaman heyecan verici ve zorludur, çünkü açıkçası tamamen yeni bir deneyimdir.

Dürüst olmak gerekirse, bu pistin ne kadar hızlı olduğu ve virajlarda yaptığımız hız ile herkesi şaşırttığını düşünüyorum.

Bu, başlangıçta düşündüğümüz kurulumlar üzerinde daha fazla çalışmak zorunda kalmak ve gün boyunca uyum sağlamak zorunda olmak anlamına gelir.

Tam olarak olmak istediğimiz yerde değiliz, bu yüzden aracı bir gecede geliştirmemiz gerekiyor çünkü rekabet çok sıkı. Bunu başarabileceğimize olan güvenim tam ve umarım yarın düzeni daha da yükseltiriz.

Charles Leclerc #16

Losail’deki pisti gerçektenseviyorum, harika. Her şeyi karıştırmak ve takvimde yeni bir mekan görmek her zaman ilginçtir.

Bugün iki arabamız boyunca çok sayıda tur attık, devrenin özelliklerini tanıdık ve mümkün olduğunca

fazla veri topladık. Ana odak noktamız muhtemelen sıralama hazırlığı olacak çünkü uzun koşularımız zaten oldukça iyiydi. Anahtar

olacak şey, buradaki yüksek sıcaklıkların neden olduğu lastik aşırı ısınması nedeniyle ilk ve son sektörleri dengelemektir.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir