Charles Leclerc, SF21’den her şeyi aldığı bir turla yedinci en hızlıydı.

0

Sıralamalar, Scuderia Ferrari için bu sezon şimdiye kadar görülen standarda uygun sonuçlanmadı. Ancak, üç saatlik serbest antrenmandaki performans göz önüne alındığında sonuç sürpriz olmadı.

Sıralamalar, Scuderia Ferrari için bu sezon şimdiye kadar görülen standarda uygun sonuçlanmadı. Ancak, üç saatlik serbest antrenmandaki performans göz önüne alındığında sonuç sürpriz olmadı.

Charles Leclerc, SF21’den her şeyi aldığı bir turla yedinci en hızlıydı. Carlos Sainz’a gelince, Q3’e geçemeyince en hızlı 12. Pistin ne kadar kısa olduğu ve liderlerin hemen arkasındaki takımlar arasındaki boşlukların ne kadar yakın olduğu göz önüne alındığında, sürücülerimizden birinin kaçırma olasılığı her zaman vardı şeklinde yorumladı takım.

Her zamanki gibi, puanlar ancak Grand Prix’nin sonunda damalı bayrak sallandıktan sonra verilir. Styrian Grand Prix’si saat 15:00’te başlıyor, yağmur tehdidi üzerinde asılı duruyor, bu da normal olanlarla birlikte ek bir değişken getiriyor.

Charles ve Carlos, uzun koşular boyunca lastik davranışıyla ilgili dün yapılan çalışmalardan yararlanarak mümkün olduğunca çok puan almayı hedefliyor olacak. Kesinlikle kolay olmayacak ve takım her fırsatı kullanmak istiyor olacak.

Bu, Carlos’un yarışa başlamak için sıfırset bir lastik bileşiği seçeneğine sahip olduğu göz önüne alındığında, iki strateji çalıştırabilmeyi düşündüklerinin sinyalini verdiler.

Charles Leclerc

P7 ideal başlangıç pozisyonu değil, ancak beklentilerimize uygundu. Yarış tempomuz bu hafta sonu oldukça sağlamdı ve biraz daha iyi bir sıralama sonucu için onu feda etmek istemedik.

Yarın önemli olan, ve eğer tempomuz bu hafta sonu şimdiye kadar olduğu kadar iyiyse, bazı pozisyonlar kazanabileceğimizden ve eve iyi puanlar getirebileceğimizden eminim.

Çok memnunum ve hata yapmadan her şeyimi ortaya koyuyorum. Özellikle Q1’de trafik zordu. Daha sonra, Q3’te, serbest havada çalıştırmak için diğerleriyle senkronize değil yeni lastikler takmaya karar verdik.

İyi çalıştık ve arabaya güveniyorum. Yarın için mümkün olduğunca iyi hazırlanacağız ve umarım iyi bir tane yapabiliriz.”

Charles Leclerc

Carlos Sainz

O kadar da iyi bir gün değildi. Dün tek turluk tempomuzla mücadele ettik, bu yüzden mucize beklemiyorduk.

İlk on dışında elemeler ideal değil, ancak bu kadar kısa bir pistte bu kadar dar bir alanla üç sektörü de çivilemeniz gerekiyor ve sektör 2’de biraz eksik kaldım.

Başlamak için ücretsiz bir lastik bileşiği seçeneğim olması beni biraz teselli ediyor ve bundan en iyi şekilde kurtulmaya çalışacağız. Dün, uzun koşu tempomuz kötü değildi, bu yüzden umarım iyi bir sonuç alabilirim.

Bu öğleden sonra hafta sonunun sonu değil ve mümkün olan en iyi sonucu almak için son tura kadar savaşacağız.

Carlos Sainz

Laurent Mekies

Beklendiği gibi, bu zor bir oturumdu. Cumartesi öğleden sonraları şimdiye kadar gördüklerimizle karşılaştırıldığında, her zamanki performans seviyemizi tek bir uçan turda yeniden üretemedik.

Bu Grand Prix’yi her zamankine biraz farklı bir yaklaşımla ele aldık, geçen hafta Fransa’da karşılaştığımız sorunlarla daha çok yarışa doğru çalışıyoruz. Bu hafifletici bir faktör değil, çünkü ana rakiplerimizin performansına bakarak bundan daha iyisini yapabileceğimizi sanmıyorum,

Ancak bugünün sonuçlarına bakarken akılda tutulması gereken bir şey. Dün gördüğümüz kadarla, uzun koşu tempomuz en yakın rakiplerimize kıyasla fena değil ve yarın öğleden sonra bunu sömürmeye çalışacağız.

Bu sezonun her günü gelişmek ve takımı güçlü hale getirmeye yardımcı olmak için bir fırsattır ve bugün bir istisna değildi, kısa ve uzun vadede en iyi şekilde çalışmak için ek bir deneyimdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir