Bu sezon ilk kez, her iki sürücü de puana giremedi

0

Fransa’daki yarış Scuderia Ferrari için çok zor olduğunu kanıtladı. Bu sezon ilk kez, her iki sürücü de puana giremede, her iki SF21 de lastik bozulmasından kötü etkilendi.

Startın ardından Carlos ve Charles’ın yarış temposu makul görünüyordu, ancak bir düzine tur attıktan sonra, SF21’deki lastikler özellikle ön solda şikayet etmeye başladı takım.

Aynı şey, her iki sürücünün de Hard lastiğiyle mücadele ettiği ikinci stint’te de oldu ve yarış temposu yavaşlamadan önce birkaç tur çalıştı.

Carlos ve Charles’ın arkalardakiler tarafından geçilmesi sürücüler için aşırı sıkıntılı oldukları anlamına geliyordu.

Stratejileri değiştirmek bile işe yaramadı, Charles başka bir Medium setini almak için ikinci bir durak yaparken, Carlos daha fazla pit stop yapmadan damalı bayrağa kadar gitti.

Takım için acil öncelik, 27 Haziran’daki Styrian Grand Prix’si ve ardından 4 Temmuz’daki Avusturya ile başlayan Spielberg pistindeki yarışa mümkün olduğunca iyi hazırlanmak için bu hafta sonundaki tüm verileri analiz edeceklerini açıkladılar.

Carlos Sainz

Bugün iyi performans gösteremediğimiz ve tempomuz olmadığı açık. En başından beri gerçekten bozulmayla mücadele ettik ve bileşikten bağımsız olarak bu konuyu tüm yarış boyunca taşıdık.

Tüm çabalarıma rağmen, ilk pozisyonumuzu korumak imkansızdı.

Carlos Sainz

Ne olduğunu analiz etmeli, sorunu anlamalı ve ele almaya çalışmalıyız. Bunu yapabilecek bir takım varsa, o da budur. Avusturya’da çift kafa vuruşu bekliyor ve eminim geri döneceğiz.

Charles Leclerc

Carlos ve ben koştuğumuz iki yerleşke üzerinde mücadele ettik. Sonlara doğru, daha iyi yapabileceğimiz bir şey olup olmadığını görmek için benim tarafımda yeni bir Medium seti için bir durak daha yaptık.

Bugün çok zor bir yarıştı.

Ama ilk stint ile aynıydı: üç ila dört tur boyunca tamam ve ardından ağır bozulma. Bu büyük bir zayıflık ve şu anda odaklanmamız gereken temel şey gelecek için anlamak ve geliştirmek.

Mattia Binotto 

Eve eli boş gittiğimizi gören çok zor bir pazar günü. Lastik performansı bugünkü yarışımızı ciddi şekilde etkiledi.

Kabul etmesi zor, ama bundan ders alacağız, ilerlemeye kararlıyız. Böyle bir yarışın deneyimiyle yaşamak sizi daha güçlü bir takım yapabilir.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/89f3abaadd5c013c7026c55a7e169510.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130