Bir hafta öncesine kıyasla pek bir şey değişmemiş gibi görünüyor.

0

Bugün Spielberg pistinde Avusturya Grand Prix’si için iki saatlik serbest antrenman özellikle yoğundu. Zaman çizerlerine, özellikle de FP2’den gelenlere baktığımızda,

Bugün Spielberg pistinde Avusturya Grand Prix’si için iki saatlik serbest antrenman özellikle yoğundu. Zaman çizerlerine, özellikle de FP2’den gelenlere baktığımızda,

Styrian Grand Prix’si için antrenmanın ilk gününde, bir hafta öncesine kıyasla pek bir şey değişmemiş gibi görünüyor. Aslında, bu Cuma hala değerlendirilmesi gereken birçok açıdan farklıydı.

Ana faktörler, Pirelli lastiklerinin hepsinin geçen haftadan bir adım daha yumuşak olmasıydı, kesinlikle çok daha soğuktu, ayrıca tüm takımların bir sonraki turda tanıtılacak yeni lastik türünü denemesi zorunluydu. Bu yoğun programın üzerine, Scuderia Ferrari‘nin gelecekteki olası kullanım için karşılaştırmak için bazı aerodinamik çözümleri de vardı.

Şu an için net bir tablo ortaya çıkmadı ve mühendislerin sıralama turlarına hazırlanmak için yapacak çok şeyi var ve bugün bile ilk iki takımın arkasındakiler arasındaki boşlukların çok küçük olduğu göz önüne alındığında, çok yakın gibi görünen bir yarış.

FP1. İlk seansta, her iki sürücü de Hard lastik bileşiğiyle başladı, ancak kısa süre sonra prototip lastiği test etmeye geçti. Bir sonraki iş, Spielberg’deki önceki etkinlikte kullanılmayan üç kişiden sadece biri olan Soft C5 Pirelli bileşiğin değerlendirilmesiydi.

Charles ve Carlos 33’er tur tamamlayarak çok benzer tur süreleri belirlediler ve en iyi zamanları 1’05″409 ve 1’05″431’di ve bu da onları zaman çizelgesinde ikinci ve üçüncü sıraları garantiledi.

FP2. Öğleden sonra, yağmur biraz karmaşıktı. Her zamanki gibi takım yarış hazırlığı üzerinde çalıştı ve Sainz ve Leclerc’i farklı bileşikler ve yakıt yükleri üzerine gönderdi. 70 tur yaptılar – İspanyol için 37 ve Monegasque için 33. Tur süreleri – Carlos için 1’05″620 ve Charles için 1’05″708 – pist koşulları biraz çiselemeden etkilendiğinde ayarlandıkları göz önüne alındığında çok az şey ifade ediyordu.

Charles Leclerc #16

“Yürüttüğümüz dolu program nedeniyle yoğun bir gündü. Hala üzerinde çalışmamız gereken bir sürü şey var ve zamanlarımızın temsili olduğunu sanmıyorum. 

Bulmamız gereken ana gelişme arkalarda ve ayrıca aracı yarın için daha iyi ayarlamamız gerekiyor. C5 bileşiği ilk kez kullandık ve ondan maksimumun nasıl çıkarılacağını anlamak zorundayız. 

Yarış pistimize baktığımızda, sağlam göründüğünü söyleyebilirim. Eleme temposu açısından, daha ileride olmak için ihtiyacımız olan küçük adımı hala bulamadık. 

Bunun üzerinde çalışmaya devam edeceğiz ve inşallah yarın güçlü başlangıç pozisyonlarını güvence altına alacağız.”

Charles Leclerc

Carlos Sainz #55

“Ofiste ilginç bir gün. Bugün geçen haftakine çok benzer bir araçla piste çıktık, ancak rüzgar ve pist koşullarındaki değişiklik nedeniyle tamamen farklı hissettim. 

Farklı şeyler deniyoruz ve zaman çizelgesine odaklanmıyorduk.

Ana hedefimiz koşu planımızı iyileştirmek, kurulumla oynamak ve hem yeni Soft bileşiği hem de Pirelli’nin Silverstone’da tanıtacağı yeni lastikleri anlamaya çalışmaktı.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir