Carlos:”Bu pist gerçek favorilerimden biri değil”

0

Charles Leclerc ve Carlos Sainz, Pirelli 2022 yağmur lastiği testlerinde yer aldıktan üç hafta sonra Paul Ricard pistine geri döndüler.

Carlos, her zamanki Perşembe günkü basın toplantısında gazetecilere verdiği demeçte, “Bu pist gerçek favorilerimden biri değil, ancak burada her zaman rahat hissettim.” dedi.

“Aslında, 2014’te yarıştığım seride iki galibiyet bana Formula 1‘deki ilk yarışıma girme şansı verdi ve umarım bu sefer de olumlu bir hafta sonu geçirmek istediğini dileyen sürücü.

Sokak pistlerindeki iki yarıştan sonra, bu hafta sonu geleneksel bir piste geri döndük ve Portekiz ve İspanya’da sahip olduğumuz takımlar arasında aynı hiyerarşiyi görmeyi bekliyorum dedi.

Bir kez daha amacımız klasmanda lider olan iki takımın arkasındaki gruba liderlik etmek. Benim bakış açıma göre, henüz mükemmel hafta sonunu bir araya getiremiyorum diyen sürücü Cumartesi iyi geçtiğinde, yarışta birkaç kusur oldu; elemeler iyi gitmediğinde, Pazar günü karşı koyabildim.

Sıralama turlarında ve yarışta bir araya getirmeyi başardığımda, takım için eve daha birçok puan getirebileceğimden eminim, ki bu en önemli şey olduğunu açıkladı.

Charles’de Carlos’a benzer duygular ifade etti. “Umarım yanılıyorumdur, ancak Monako ve Bakü’de yaptığımız gibi pole pozisyonu için savaşmakta mücadele edeceğimizi düşünüyorum.” dedi.

“Aracımız orta ila yüksek hızlı virajlarda biraz performans eksikliği var ve bu pistte onlardan bol miktarda var. Bu bizim için ilginç bir test olacak ve bize SF21’in potansiyelini optimize etmek için Maranello’da ne kadar iyi bir iş yapıldığı hakkında bir fikir verecek.”

Leclerc, Le Castellet ve çevresini ne kadar sevdiğini açıkladı. “Buradan 45 kilometre uzaklıktaki küçük bir kasaba olan Brignoles’teki pistte çok küçükken kart sürmeye başladım, bu yüzden bu bölgeyi oldukça iyi biliyorum.

Ayrıca, Monte Carlo’ya çok yakın, bu yüzden iki saatten daha kısa bir sürede evden piste gidebildiğim için neredeyse bir ev yarışı.”

Charles, tribünlere 15.000 seyircinin girmesine izin verilmesine çok sevindiğini de sözlerine ekledi. “Neyse ki, önceki yarışların aksine tribünlerde daha fazla taraftarımız olacak.

Sayıları hala sınırlı ama taraftarların desteğine sahip olmak ve normale döndüğümüzi görmek güzel olacak.”

Yarın ilki Tsİ 11.30’da, ikincisi 15’te olmak üzere her zamanki bir saatlik ücretsiz antrenman seansları yapılacak.

Elemeler Cumartesi günü saat 15’te, 12’deki son serbest antrenman seansından önce gerçekleşir.

Dünya Şampiyonası’da 61′ inci Fransa Grand Prix’ si Pazar günü saat 15:00’te başlayacak. 309.69 km’ye eşdeğer 53 turdan atacak takımlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir