Türkiye GP: Lance ve Sebastian ilk 10’da başladı

0

Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı’ndan Lance Stroll ve Sebastian Vettel, İstanbul Park’ta zorlu nemli ve kuru bir sıralamanın ardından 2021 Türkiye Grand Prix‘sine ilk 10 içinde başlayacak.

Lance dokuzuncu oldu ve Sebastian son saniyede Q3’ü kaçırmak için şanssızdı, ancak başka bir yerdeki grid cezası her iki sürücüyü de bir yere yükseltti.

2021 Türkiye Grand Prix

Sonuç olarak, Lance yarışa sekizinci ve Sebastian 10. ncu başlayacak.

Lance ve Formula 1 sahası, Q1 yeşile döndüğünde piste mümkün olduğunca çabuk çıkmak için yarıştılar çünkü yağmur tehdidi belirdi.

Hava potansiyel olarak dönüşmeden önce Softs’a bir bankacı turu atmak isteyen Lance’in 1.44.856 tur süresi zorlu koşulları temsil ediyordu.

Pist yüzeyi kaygan kalırken, yağmur tuttu, bu yüzden Lance Q2’deki yerini mühürlemek için başka bir Yumuşak lastik setine geçti.

İstanbul Park’ın zaman tırmıklarını bulmak için yaptığı son pist iyileştirmelerinin ardından değişen koşullardan ve yeni kavrama seviyelerinden en iyi şekilde yaptı.

Lance, 1.25.284 turluk bir süre yayınladıktan sonra ilk koşusunu yedinci sırada bitirmek için art arda hızlı turlarda ateş etti.

Pist yüzeyi önemli ölçüde geliştikçe ve sürücüler skor tahtasında zaman ve yer ticareti yaparken, yeni Orta lastiklere geçiş Q2’ye dramatik bir son verdi.

Lance, 1.24.601’lik dereceyle ateş ettikten sonra savaşın üzerine çıktı ve bu da dokuzunculuk için yeterince iyi olduğunu kanıtladı ve ilk 10 savaşında yer aldı.

Lastikleri korumayı tercih eden Lance, Q3’e kullanılmış softs setinde başladı, yani ilk koşuları 1.25.112 tur süresiyle 10. ncu

Son koşusu için yeni bir Softs setinin avantajıyla Lance, 1.24.305’te 1.24.305’te atladıktan sonra AlphaTauri’nin Yuki Tsunoda’sını dokuzuncu olarak sıçrayarak önceki çabasını kolayca geliştirebildi.

Lewis Hamilton, yarınki yarış için 10 sıra grid cezası alacak, yani Lance Grand Prix’ye sekizinci olarak başlayacak.

Lance, “Dünkü antrenmandan sonra, bir gecede araçta bazı yararlı değişiklikler yaptık ve bunun bugünkü performansımızda gösterdiğini düşünüyorum.” dedi.

“Genel olarak memnunum ve iyi bir çabaydı. Q2’deki son koşumda küçük bir çıkış yaşadım, ancak önceki turum Q3’e girecek kadar güçlüydü.

“Yarın, yarışa Orta lastikle sekizinci sıradan başlayacağız, bu da bizi açılış stint’i için iyi bir konuma getirmelidir.

“Gridde yer almayan birkaç hızlı araç var – koşullar ve çeşitli grid cezaları nedeniyle – bu yüzden bundan yararlanmamız, sonuna kadar savaşmamız ve nereye vardığımızı görmek için her turu zorlamamız gerekecek.”

Sebastian

Sebastian, ilk uçuş turu için pistin net bir bölümünü bulmak için önümüzdeki trafikten ve rakiplerin hatalarından kaçındı. AMR21’i Yumuşak bileşikle donatılmıştı, nemli bir pistte hassasiyet gerektiriyordu. Sebastian’ın 1.26.889’lik ilk çabası onu ilk 10’un içine rahatça soktu ancak kurutma koşulları tur sürelerinin hızla iyileşmesi anlamına geliyordu. İstanbul Park pistini en üst düzeye çıkarmak için ilk stint’ini genişleten dört kez Dünya Şampiyonu, Q1’in ortasında ilk 10’un sınırlarındaydı.

Sebastian, 15. sıra için 1.25.787’lik son uçuş turuyla Q2’deki yerini geç aldı. Q2’de Sebastian, son anlarda Q3’teki yerini mühürlemiş görünüyordu.

Alman, seansın ilk bölümünü 1.25.242’de ve Lance’den saniyenin binde dördünden biraz daha hızlı bir şekilde altıncı sırada geçirdi.

Orta menzilli bileşiğin başka bir setine geçmeden önce Orta lastiklerdeki son turunda zamanını 1.25.068’e yükseltti.

1.24.795’lik son bir çaba, pistin nemli bölümlerine rağmen Sebastian’ı 10. ncu Ancak Charles Leclerc, takım arkadaşı Carlos Sainz Jr’ın çekicisini kullanarak koşusunu artırdı ve Sebastian’ı çekişmeden düşürdü.

Sebastian, Q3’te mücadeleye giremezken, Hamilton’ın cezası nedeniyle içeride ilk 10’da başlayacak.

Sebastian, “Bugünkü koşullar her zaman iyileşiyordu ve pist çoğunlukla kuru olmasına rağmen, mücadele ettiğim bazı nemli alanlar vardı.” dedi.

“Ritim bulmak kolay değildi. Tur zamanımın çoğunu o nemli bölgelerde, özellikle de Turn One’da kaybettim. Bundan sonra, turun geri kalanındaki açığı telafi etmek zordu. “Bugün araçta daha fazla tempomuz olduğunu düşünüyorum, bu yüzden 11. nci

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir