Lance nemli sıralama turlarının ardından sekizinci oldu

0

Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı’ndan Lance Stroll, Sochi’de nemli koşullarda gerçekleşen sıralama seansının ardından 2021 Rusya Grand Prix’sine sekizinci sıradan başlayacak.

Takım, pist koşullarını iyileştirirken her iki aracı da son saniyede Q3’e sokma şansını reddetti ve Sebastian’ı ilk 10 için çekişmeden düşürdü.

Günün erken saatlerinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle üçüncü antrenman seansı iptal edildi. Ancak hava daha sonra temizlendi ve elemelerin beklendiği gibi gerçekleşmesine izin verdi.

Lance

Lance Stroll, 2021 Rusya Grand Prix

Lance ıslak koşullardaki becerisini bir kez daha gösterdi, Ara lastiklerle piste çıktı ve hemen sahanın önüne doğru mücadele etti.

İlk çabası 1.51.136’lık bir düşüşle dördüncü oldu, formula 1 araçları kurutma çizgisi oluştururken tur zamanları hızla düşmeden önce.

Ne olursa olsun, Lance ilk 10’da kaldı ancak en iyi çabasını 1.49.034’e yükseltti.

Q2’yi yapma savaşı yoğunlaşırken Lance, son dakikalarda 1.48.322’lik bir vuruş yaparak 12.

Kanadalı, Q2’de uçan bir turu tamamlayan ilk sürücülerden biriydi ve 1.47.114’te zıplayarak ikinciye yükseldi.

Intermediates’te bir kez daha, ilk çabası, kaygan lastikler henüz bir seçenek olmasa bile, Sochi pistinin ne kadar hızlı kurudığını gösterdi.

Lance, son beş dakikada 1.46.439 tur süresinde ateş lendi ve sürücülerin son anlarda hızla yer takası yapmasıyla Q3 için mücadelede önde kalmasını sağladı.

Lance ve saha Q3’e Ara lastikle başlarken, ilk tur kaygan lastiklerin artık uygulanabilir olduğunu kanıtladı.

Lance ilk olarak 1.45.415’te bir turunu tamamlayarak bir dizi yeni Soft lastik almadan önce geçici olarak üçüncü oldu.

Koşullar kaygan lastikte açılış turunu zorlu hale getirirken, son turda hayata geçtiler. Lance, gridde sekizinciyi garantilemek için 1.44.956 turluk bir süre yayınladı ve yarınki yarışta kendini puan çekişmesine sıkıca soktu.

“Q3’e girdiğimiz için mutluyum ve P8 yarın puan için savaşmak için iyi bir başlangıç pozisyonu. Düne göre iyi bir adım attık ve takım zorlu koşullarda iyi bir iş çıkardı.

“Yine de son turda masada daha fazlasının olduğunu düşünüyorum. Turu en çok etkileyen şey son sektördeki trafikti [Sergio Perez’in neden olduğu] ve tur sürem 13, 14 ve 15.

“Daniel [Ricciardo]’nun Q1’de yoluma çıkmasıyla ilgili sorunlarım da vardı. Biraz sinir bozucuydu, ama şimdi yarına bakacağız.

“Buradaki ilk fren noktasına uzun bir yol var ve çok fazla kayma var, bu yüzden Pazar günü ne olacağını görelim.”

Sebastian

Sebastian, Cuma günkü antrenman seanslarından kaldığı yerden devam etti ve Q1’deki potansiyelini hemen sergiledi.

Bir dizi Intermediates’te turlayan ilk uçan turu, onu erken ilk 10’un içine sokmak için 1.52.383’lük bir zaman verdi.

Yağlı bir pist yüzeyi hızla gelişti ve tur sürelerinin saniyelerle iyileşmesine izin verdi – Sebastian’ın 1.48.574’lük bir sonraki çabasıyla gösterildi ve Q1’de beş dakika kala onu ilk 10’a soktu.

İki yeni kişisel en iyi ateş ederek Q2’deki yerini garantiledi ve 1.47.205’lik çabası damalı bayrakta dördüncü oldu.

Koşullar hala Intermediates dışında bir şey için uygun değildi, bu yüzden yine Sebastian bir sete kaçtı ve turları rafa koydu.

Alman, koşu boyunca daha kuru bir yarış çizgisinden ve pist evriminden yararlanarak ilk 10’un içinde iyi mücadele etti.

Seansın son dakikalarında 1.46.573’lük bir uçan tur, takımın her iki aracı da Q3’e sokmasını sağlamak için ayarlanmış görünüyordu.

Ancak son saniyelerde, rakiplerin bir dizi turu Sebastian’ı P11’e devirdi ve Q3’ten acı verici bir şekilde kısa bir süre sonra, saniyenin yüzde beşini kaçırdı.

Hayal kırıklığı yaratsa da, Rusya Grand Prix‘sine kayma başlangıcı Sebastian’a ileriye doğru yükselmek ve puan için savaşmak için bol miktarda fırsat sunuyor.

“Bugün kesinlikle çok daha iyi bir sonuç alma potansiyelimiz vardı. Sanırım Q3’e kolayca ilerleme hızımız vardı, ancak [Yuki Tsunoda‘dan] son koşumda trafik vardı ve kaçırdım.

“Kendimden rahatsızım çünkü daha önce turu daha iyi bir şekilde koymalıydım. Bu, ilk 10’un kenarından başladığımız anlamına geliyor ve ne yazık ki sollama burada o kadar kolay değil.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir