Takım açıklaması: Azerbaycan GP olay soruşturması

0

Aston Martin Formula1 takımı Bakü’deki yarış sırasında Lastik patlaması olayı üzerine bir duyuru yayınladı.

Şüphesiz Hem Red Bull hem de Aston Martin’de lastiklerin patlaması ve bilhassa Önde ve rahat bir şekilde RedBull’lar ön sırada hem takım puanı hem de sürücüler puanı için çok güzel bir fırsat yakalamışken Max’in yarışın son turlarında lastik patlamış olması gözlerin biranda Lastik üreticisine çevirdi.

Bütün dikkatler Pirelli üzerinde yoğunlaştığı için Pirelli konu ile alakalı olarak takımlara gönderme yaparak, takımların daha fazla yere basma kuvveti elde edebilmek için lastik hava basınçlarıyla oynamış olacağını iddia etmiş ve soruşturma talep etmişti.

Pirelli bundan sonra lastik basınçlarının daha sık ve daha fazla kontrollerle önlemek için ekstra çaba sarf edeceğini de belirtmişti.

Pirelli ile birlikte yapılan bir soruşturmanın ardından Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı, Lance Stroll’ün Azerbaycan Grand Prix’sini sona erdiren lastik sorunu hakkında bir açıklama yaptı. İşte o açıklama;

Grand Prix’in 29. Turda Lance, İlk 10’un içinde rahat bir şekilde koşuyordu, Turn One’a giden, duvarla temas kurmasına neden olan teknik bir sorun yaşadı.

Kanadalı, takım arkadaşı Sebastian Vettel‘in Aston Martin’in Dünya Şampiyonası tarihindeki ilk podyumunu aldığı dramatik bir yarışta Grand Prix’te finiş göremedi.

Azerbaycan Grand Prix’sinden bu yana yaşanan olayı inceleyen takım, şu açıklamayı yatı: “Azerbaycan Grand Prix’sinin 29. turunda Lance Stroll’ün aracındaki lastik sorununun ardından, soruşturmaları sırasında FIA ve Pirelli ile birlikte çalıştık.

“Lastiğin arızasına neden olan bir araç hatası olmadığını doğrulayabiliriz.

“Takım lastiklerini her zaman Pirelli’nin öngördüğü parametreler dahilinde çalıştırdı ve çalıştırmaya devam edecek.”

Takım bu hafta sonu Paul Ricard’daki 2021 Fransa Grand Prix’sinde fransa ve Avusturya’da üçlü bir kafa vuruşu yaparak aksiyona geri dönüyor denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/372599982b8f6ce4e71512cb129037f8.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130