Sebastian ve Lance antrenmanda en iyi 10 tempoyu gösterdi

0

İspanya’da gerçekleştirilen 2.Antrenman seansında Mercede 1-2 yaptı. Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı’ndan Sebastian Vettel ve Lance Stroll, İspanya Grand Prix hafta sonuna Circuit de Barcelona-Catalunya’da cesaret verici bir tempoyla başladılar.

İspanya’da gerçekleştirilen 2.Antrenman seansında Mercede 1-2 yaptı. Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı’ndan Sebastian Vettel ve Lance Stroll, İspanya Grand Prix hafta sonuna Circuit de Barcelona-Catalunya’da cesaret verici bir tempoyla başladılar.

İki hafta üst üste yarış temposu, seanstan sonra seans; Grand Prix pistleri Circuit de Barcelona-Catalunya’dan daha fazla Formula 1 turuna ev sahipliği yaptı. İspanyol mekanı, sezon öncesi testlerin geleneksel evi haline gelmesinin bir nedeni var: modern bir yarış arabasının hem mekanik hem de aerodinamik yönlerine inatla meydan okuyor. Bu nedenle, yılın geri kalanında performans için önemli bir barometre olabilir.

Özellikle ikinci seansta değiştirilebilir rüzgar koşulları, ekip AMR21’i optimize etmek için çalışırken bir faktör olduğunu da kanıtladı.

Her iki sürücü de Lance’in Portekiz’deki aracına giriş yapan yeni aero güncellemelerini çalıştırma avantajına sahipti.

Sebastian ve Lance, aracın temelini oluşturmaya çalışırken sert lastiklerle sırasıyla 10 ve 11 turluk bir stint ile antrenmanlara başladılar.

Stintleri, Haas’a karşı bir duruş’un neden olduğu erken sarı bayrak nedeniyle kısa bir süre kesintiye uğradı, ancak ikili kısa süre sonra ilk kez yayınladı.

Lance, Sebastian 1m22s menzilinde ilerlerken öne geçmeden önce 1.23.360 turluk bir süreyle altıncılığa tırmanacaktı. Seansın yarısının hemen altında kalan sürücüler, kısa bir koşu için bir softs setine geçtiler ve zamanlarını önemli ölçüde iyileştiriyorlar.

Sebastian, Lance 1.19.883’te 1.19.883’te kaldıktan sonra ilk beşe girmeden önce 1.19.234 turluk zamanı sayesinde zaman çizilerini en üst sıraya yükseltecekti.

Açılış antrenmanı, Bir Alfa Romeo 10.

Seans 10 dakikadan az bir süre kala yeşile döndüğünde, Sebastian ve Lance daha fazla veri toplamak için kullanılmış bir Softs setile tur attılar.

Rüzgar ikinci antrenmanda hızlandı ve çift, Orta lastikte önemli bir koşunun yanı sıra Soft’ta başka bir kısa stint içeren bir programa katıldı.

Sebastian ve Lance başlangıçta Pistteki ilk 10 dakika içinde sırasıyla 1.20.696 ve 1.20.508 tur zamanlarını göndermek için Orta lastiği kullanacaklardı.

Kısa bir süre sonra, sürücüler günün en hızlı turlarını ayarlamak için Cuma günü son kez Soft lastiğe geçtiler.

Sebastian 1.18.947’de tur atarken Lance 1.20.205’lik bir set belirledi ve kısa sürede 1.19.134’e indirdi.

İkili seansın son 20 dakikasını Medium’da uzun koşular yaparak geçirdi, ancak Lance son dakikada Soft’a geçecekti, böylece takım bir antrenman pitstop’ı gerçekleştirebilecekti.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir