Aston Martin’in Catalunya Stratejisi

0

Circuit de Barcelona-Catalunya, güvenmesi gereken sınırlı geçmiş verilere sahip pistlerdeki iki yarıştan sonra takımların elinde tabiri yerinde ise tonlarca verinin olduğu bir pist. Aston Martin Formula1 takımı yinede temkinli yaklaşarak ancak önümüzde hala zorluklar vardır şeklinde pist stratjisine adını koydu.

Circuit de Barcelona-Catalunya, güvenmesi gereken sınırlı geçmiş verilere sahip pistlerdeki iki yarıştan sonra takımların elinde tabiri yerinde ise tonlarca verinin olduğu bir pist. Aston Martin Formula1 takımı yinede temkinli yaklaşarak ancak önümüzde hala zorluklar vardır şeklinde pist stratjisine adını koydu.

Takımın Strateji mühendisleri, Pazar günü Title Partner Cognizant ile ortaklaşa sunulan sonucu belirleyebilecek temel faktörleri tahmin etmek için tarihi verileri ve son otomobil performansını analiz ettiler.

COGNIZANT TARAFINDAN ELE ALINAN BAZI STRATEJİK HAZIRLIKLAR.

Strateji

Pit stratejisi ve pit savaşı, pit oyunun’da hızlı bir şekilde düşünerek kazanılacak bir sürü kazanç var. Bir pitstop yaklaşık 23 saniye sürüyor, bu da Imola veya Portimão’dan daha hızlı, bu da birden fazla durağın uygulanabilir olduğu anlamına geliyor. Geçen yıl, sadece beş sürücü bir pitstopla finişe geldi, bu yüzden stratejilerin bir karışımını görmeyi bekleyin

Özellikle Pirelli en zor ve en dayanıklı menzilini getirdiği için: C1, C2 ve C3. lar tercih edilecek.

Sollama

Rusya ve Meksika’nın ardından takvimdeki ilk viraja en uzun üçüncü sürüş olan dördüncü vitesli Turn One’a 645 metrelik koşu sayesinde başlangıçta aksiyon bekleyebiliriz. 2020’deki ikinci turdan (28) sonra tamamlanan tüm sollamaların% 90’ı, ana düzlükteki 800m DRS bölgesi tarafından güçlendirilen ilk dört virajda gerçekleşti. Turn 10’daki küçük yeniden düzenleme çalışmaları, pisti büyük ölçüde 2004 yılına kadar kullanılan özgün düzene döndürdü. 100km/s (62mph) hızla alınacak şekilde ayarlanan bu üçüncü vitesli köşenin sollamanın artmasına neden olması olası değildir.

Güvenlik Aracı süreçleri.

2020 Grand Prix’sinde Güvenlik Araçları olmasa da, tarihsel olarak yarış ortasında kesinti olasılığı yaygındır.

Barselona’daki tüm İspanya Grands Prix’lerinin %60’ında Güvenlik Aracı,

Son beş Grand Prix’nin %40’ında ise en az bir Sanal Güvenlik Aracı süreçlerini işaret etmektedir.

Takımın Resmi Siber Güvenlik Ortağı SentinelOne, pistin tek bir turunun ardındaki temel teknik gerçekleri ve istatistikleri

Barcelona-Catalunya pistinin bir turu, formula 1 aracının tüm yönlerini test ediyor. Yüksek hızlı ilk sektörden dar ve teknik son virajlara kadar, İspanya Grand Prix pisti, paketin her yönü tur etrafında benzersiz bir şekilde test edildiği için araba zayıflıklarını ortaya çıkarabilir ve zayıflıklarını büyütebilir. Resmi Siber Güvenlik Ortağımız SentinelOne, pistin tek bir turunun ardındaki temel teknik gerçekleri ve istatistikleri sunar.

Otomobillerin 300km / s (186mph) hıza ulaştığı 1.1km ana düzlük, kayma devamlılığı için iyi bir fırsat sunuyor, Ancak orta hızlı Turn bir’in sağ kolu, bir rakibi köşeye frenlemeyi zorlaştırıyor. Sürücüler hemen İkinci Viraj’ın sağına ve uzun, yokuş yukarı Üçüncü Viraj’a girerler.

Hafif yüksekliği ile iyi dengelenmiş bir araba burada kritik öneme sahiptir.

Sürücüler, zor Dört ve Beş Dönüşlerini en üst düzeye çıkarmak için düzlüğün solunda sabit tutarlar. Uzun sağ virajdan sonra, pist yokuş aşağı hareket eder ve sürücülere kör fren noktasını bulmaları için meydan okurken, Turn Beş’a sert bir şekilde frenlemeden önce yaklaşık 160km / s (100mph) civarında bir ortalamaya sahiptir.

Turn 7 ve 8 başka bir zor kombinasyondur – dış kerb, özellikle düşük kavrama koşullarında oldukça zordur. İyi bir çıkış, sürücüleri, çıkış kerbini düzgün bir şekilde yakalamasıyla 300km / s (186mph) doğrudan şimdi revize edilmiş Turn 10’a kadar hayati önem taşıdığı Turn 9’a tırmanmaya hazırlar. DRS’nin yardımıyla, Turn 10’a doğru sürüş potansiyel bir sollama noktasıdır.

80km/ s (50mph) kadar düşük hızlara ulaşan bu viraj, frenleri test eder ve düşük hızlı ve teknik final sektörüne başlar. Turn 11’e kısa bir daire, sürücülerin kerblerde cesurlarsa bu daireyi alabilecekleri anlamına gelir.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir