Lance ve Sebastian İspanya’da Q3’e yaklaştı.

0

Orta saha mücadelesi kızışıyor. Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı’ndan Lance Stroll ve Sebastian Vettel, ultra yakın bir orta saha mücadelesinde İspanya Grand Prix’sine katılma hakkı elde ederken Q3’ü kıl payı kaçırdılar.

Orta saha mücadelesi kızışıyor. Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı’ndan Lance Stroll ve Sebastian Vettel, ultra yakın bir orta saha mücadelesinde İspanya Grand Prix’sine katılma hakkı elde ederken Q3’ü kıl payı kaçırdılar.

Circuit de Barcelona-Catalunya’daki antrenman boyunca orta saha mücadelesinde yakın tur zamanlarında gerçekleşmişti ve Cumartesi sabahı FP3’te aynı tur zamanları ile devam etti.

Bir saat süren seans, sıralama için yarışı iyileştirmek için Yumuşak ve Orta lastik üzerinde çalışarak geçti.

Fia, seansın başlamasına yeşil ışık yakmadan önce potansiyel pist hasarlarını incelediğinden elemeler 10 dakika gecikmeli başladı.

Lance, son şikanda trafik sıkışıklığı görülmesini içeren yoğun bir pistte net hava için yarışırken 1.19.077’de soft lastiklerle açılış Q1 turlarına başladı. Daha sonra garaja geri dönecek ve kısa süre sonra zamanını önemli ölçüde iyileştirmek için yeni bir Softs setine geri dönecekti.

Trafikten uzak kalarak 1.18.241’de tur atarak sekizinci sırada yer alarak Q2’yi yapma savaşından yeterinceiyi bir şekilde uzaklaşabildi. Q2 daha zorlu bir çekişme olduğunu kanıtlayacaktı. Lance, seansta zaman belirleyen ilk sürücülerden biriydi ve başlangıçta 1.17.974’lük çabası nedeniyle üçüncülüğe kadar tırmandı.

Lance, elemelerdeki her çabada tur süresini iyileştirebilse de, Q2’deki ikinci koşusunda bunu yapamadı.

İnanılmaz derecede sıkı orta saha Savaşının söylediği gibi çok önemli olduğunu kanıtladı. Lance, oturumun son anlarında bir Q3 ten kıl payı uzaktı. Lance, İspanya Grand Prix’sine 11. sıradan başlayacak, ancak ızgaranın temiz tarafında ve Pazar günü puan şansını daha da artırabilecek sıfır set bir lastik seçimi ile başlama avantajına sahip olacak.

“Q3’ü bu kadar küçük bir farkla kaçırmış olmak utanç verici-saniyenin sadece birkaç binde biri.

“Olumlu olan şey, P11’den başlayarak, başlangıç lastiğimizi seçme esnekliğine sahip olmamız ve bu çok önemli olabilir çünkü lastik aşınmasının yarışta çok önemli bir faktör olacağını düşünüyorum.

“Burada sollamak kolay değil, ama iyi bir başlangıç yapabilir ve uzun vadede bir dönüşe yer kazanabilirsek, Pazar günü kendimize iyi bir puan platformu verebiliriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir