Formula 1 teknolojisi açıklandı: Fotoğraf görüntüleme ve rüzgar tüneli

0

Modern Formula 1‘de pist testlerinin yılda sadece birkaç günle sınırlı olmasıyla rüzgar tüneli,

Mevcut sezon ve sonrası için aero konseptlerini tanımlamak ve değerlendirmek için önemli bir test aracı haline geldi.

Ve sporun aerodinamik düzenlemelerinde radikal değişiklikler 2022’de piste çıkmaya hazırlanırken, tünel bir Grand Prix takımı için başarıyı veya başarısızlığı tanımlayacak temel bileşendir.

Ancak, takımların testlerini yapmalarına izin verilen süre konusunda her zamankinden daha katı sınırlar ile, bu zamanın her saniyesini mümkün olduğunca verimli kullanmak çok önemli hale geldi.

Kısaltılmış çalışma ile, takımların artık kısa ve keskin patlamalarda anlamlı veriler toplaması gerekiyor.

Buna ek olarak, rüzgar tüneli veri yakalama ile ilişkili dosyalar çok büyük ve hantaldır, bu nedenle verilerin hızlı bir şekilde harmanlanıyor, işleniyor ve analiz ediliyor.

NetApp ile yakın çalışan Aston Martin Cognizant Formula 1™ Team, rüzgar tünelinden ve organizasyon genelindeki verileri hızlı ve güvenli bir şekilde yöneterek gecikmeleri ve kapalı kalma süresini en aza indirebiliyor.

Rüzgar tüneli Sistemleri Mühendisi Dr Mathew Almond ve Kıdemli Aerodinamikçi Joe Masterson, ekibin sofistike bir fotoğraf görüntüleme tekniği kullanarak nasıl veri topladığını ve analiz ve test için güvenli ve güvenilir bir veri depolama sistemine sahip etmenin ne kadar hayati olduğunu açıklıyor.

F1 TECH AÇIKLANDI

İzle: Fotoğraf görüntüleme ve rüzgar tüneli

Rüzgar tüneli Sistemleri Mühendisi Dr Mathew Almond ve Kıdemli Aerodinamikçi Joe Masterson’ın ekibin sofistike bir fotoğraf görüntüleme tekniği kullanarak nasıl veri topladığını açıklamasını izleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir