Lance, 2021 Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix antrenmanında altıncı

0

Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı’ndan Lance Stroll, 2021 Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix’si için umut verici bir tempo gösterdi ve Cuma antrenmanını altıncı sırada tamamladı.

Lance Stroll, 2021 Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix

Lance ve takım arkadaşı Sebastian Vettel, F1’in 2019’dan bu yana ilk kez Austin’e dönmesiyle Amerika Pisti’nde 95 turu tamamladı.

Cuma günkü antrenman programı, FP1’e üç dakika kala Alpine’den Fernando Alonso’nun kırmızı bayrağı ortaya çıkarmak için 12.

Sekiz dakikalık bir duraklamadan sonra, Sebastian ve Lance piste çıktı ve AMR21’de bir taban çizgisi oluşturmaya başladı.

Sebastian’ın güç ünitesi değişikliğiyle ilgili nedenlerden dolayı grid cezası almaya hazır olmasıyla, ikisi antrenman programlarında farklılık gösterdi, çünkü ilki sıralamalardan ziyade yarışa daha fazla odaklandı.

Pist geliştikçe Lance temposunu düşürmeye devam etti ve ilk 10’daki açılış stintini 1.37.783’lük bir koşuyla bitirdi ve yarı yolda Softs’a geçti.

Sebastian sadece FP1’deki en hızlı bileşikte koştu ve lastiğin özelliklerini değerlendirirken kişisel en iyi 1.36.982 tur üretti.

1.36.344’lük en iyi çabası, pist sınırları nedeniyle silindi ve Sebastian 20 turu tamamladıktan sonra seansın kapanışına 14. ncü girdi.

Lance ayrıca FP1’de 20 tur tamamladı ve Soft lastikle 1.26.972’lik koşunun ardından takım arkadaşının saniyenin yüzde biri önünde 13.ncü oldu.

LANCE STROLL 1.36.972 13.ncü SEBASTIAN VETTEL 1.36.982 14.ncü

FP2’de Lance ve Sebastian, sıralama ve yarış hazırlıklarını sürdürürken üç lastik bileşiğiyle de yarıştılar. İkili açılış stint’ini Orta lastikte tamamladı ve öğleden sonraki en iyi turu olan 1.36.718’lik turuyla Sebastian, orta menzilli bileşikte onda bir avuç farkla takım arkadaşının önüne geçti.

Bu ilk stint’in sonunda Lance, öğleden sonra en hızlı zamanı kısa bir süre tutmak için günün en iyi turu olan 1.35.561’lik bir koşuyu yayınlamak için Yumuşak lastiği taktı.

umuşak, Orta ve Sert bileşikler arasında geçiş yapan Lance ve Sebastian, ikinci yarıda dikkatlerini uzun mesafeli koşulara çevirdiler ve saat boyunca toplam 55 tur tamamladılar.

Lance’in en iyi zamanı Kanadalıyı günün kapanışında altıncı sıraya yerleştirirken, Sebastian Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı Cuma günü toplamda 95 tur tamamladı.

LANCE STROLL 1.35.56 16.ncı SEBASTIAN VETTEL 1.36.718 15.nci

Lance: “Bugün dışarısı çok eğlenceliydi. Tribünlerde büyük kalabalıklar vardı ve bu pistten keyif alıyorum. Şimdiye kadar rekabetçi tempo ile olumlu bir başlangıç oldu ve biz de çok şey öğrendik.

“Lastikleri yönetmek Pazar günü çok önemli olacak çünkü bu sıcak koşullarda aşırı ısınmak çok kolay ve bugün gördük ki, artı genellikle bazı hızlı bölümlerle zorlu bir pist.

“Günü P6’da tamamladık ve diğerlerinin yarın gelişmesini beklerken, hafta sonuna taşıyacağımız iyi bir ivmemiz var.”

Sebastian: “Bugün sahanın çoğunluğuna farklı bir antrenman programı yürüttük çünkü [güç ünitesinin değişen unsurları nedeniyle] grid cezası alacağız, bu da odak noktamızın sıralamalardan ziyade yarışa odaklandığımız anlamına geliyor.

“Daha uzun koşular üzerinde çalışmak ve gözden geçirmek için çok sayıda veri toplamak için oturumları en üst düzeye aldık. Umarım bu pazar günü bize yardımcı olur ve yarış için iyi durumda oluruz.

“Daha geriden başlayacak olsak da, Austin sollama yapabileceğin bir pist ve daha sıcak koşullar hepimiz için zor bir test olacak ve bu da umarım yarışta ilerlemek için fırsatlar yaratacak.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/a165ebe50f1c3525cf3fb071a7c05719.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130