Aston Martin Cognizant Formula 1 Takımı bir puan aldı.

0

Sahanın en arkasından başladıktan sonra Sebastian Vettel 10. sıraya yükseldi ve 2021 Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix’sinde Aston Martin Cognizant Formula 1 Takımı‘na bir puan aldı.

Lance Stroll, açılış turunda Turn One’da spin attı. “Bugün sadece bir puan aldık ve çok mücadele etmek zorunda kaldık. Dün grid cezasından sonra iyi bir toparlanma oldu ve temiz havadayken tempo iyiydi.

Bugün sadece 1 puan aldık ve çok mücadele etmek zorunda kaldık.

SEBASTIAN VETTEL

Beklediğimiz gibi, sıcak pist sıcaklıklarıyla lastikleri yönetmeye çalışan herkes için zor bir yarıştı. Herkes çok erken pite girdiğinde mutluydum çünkü daha uzun süre koşarak bir şansımız olacağını biliyorduk.

Sonunda bize daha taze lastikler verdi, önemli olduğunda, böylece ilk 10’a yükselebilirdik. Takım tarafından iyi bir stratejiydi.

Birkaç tur daha atarak [Yuki] Tsunoda’yı yakalardık, ancak başladığımız yerden bir puan almanın iyi bir sonuç olduğunu düşünüyorum.”

Lance, ABD GP'sini değerlendirdi
LANCE, ABD GP’SINI DEĞERLENDIRDI

Bu unutulalı bir yarış ve yolumuza devam edeceğiz ve Meksika’da daha güçlü bir şekilde geri dönmeye bakacağız.”

LANCE STROLL

Lance’in düşünceleri;

“Bizim hafta sonumuz değildi. Sarı bayraklardan etkilendiğimiz dünkü sıralama turlarından sonra, bugün ilk turda Turn One’da vuruldum.

Temas beni sahanın arkasına bıraktı ve ön kanatta önemli miktarda hasar tespit ettim. Bize biraz performansa mal oldu, ama yine de sahada mücadele etmeyi başardık.

Ancak, sonunda puanlar ulaşılamazdı. Bu unutmak için bir yarış ve yolumuza devam edeceğiz ve Meksika’da daha güçlü bir şekilde geri dönmeye bakacağız.”

Otmar, ABD GP'sini değerlendirdi

Stratejistlerimiz nispeten geç ilk pitstoplara gitmek için doğru çağrıyı yaptılar ve mevcut tüm fırsatları en üst düzeye çıkardık.

OTMAR SZAFNAUER

Otmar’ın incelemesi

“Lance, açılış turunda Turn One’da [Nicolas] Latifi’nin sakar bir lunge’un masum kurbanıydı ve bu da onu P19’a geri çekti ve ön kanadında hasara neden oldu.

Oradan, ikinci turda her iki Haas otomobilini de geçmesine rağmen, asla puan alma pozisyonuna geri dönmeyecekti.

Elinden geleni yaptı ve 12. Sebastian temiz bir başlangıç yaptı ve yarışın son üçte birinin büyük bölümünde Lance’in hemen önünde 12. 52. turda [Antonio] Giovinazzi’yi 11. Yalnız bir Dünya Şampiyonası puanı, ince bir sürüş için yetersiz bir ödüldü, ancak stratejistlerimiz nispeten geç ilk pitstoplara gitmek için doğru kararı verdi ve elimizdeki tüm fırsatları en üst düzeye taşıdık.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/4840a3da98cbe51fbca62f5b0cef9089.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130