Azerbaycan GP öncesinde Lance ve Sebastian için verimli antrenman

0

Lance Stroll ve Sebastian Vettel’in Azerbaycan Grand Prix hafta sonu, Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı’nın Bakü ile başa çıkmaya başlamasıyla iki olaylı Cuma antrenmanıyla başladı.

Lance Stroll ve Sebastian Vettel’in Azerbaycan Grand Prix hafta sonu, Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı’nın Bakü ile başa çıkmaya başlamasıyla iki olaylı Cuma antrenmanıyla başladı.

Charles Leclerc’in Ferrari’sinin neden olduğu kırmızı bayraklı bölüm ve Pierre Gasly’nin sarı bayrak olayı daha fazla turu tehlikeye atmadan önce her iki sürücünün de Yumuşak lastiği en üst düzeye çıkarmasını engelledi.

Takımlar yarıştaki bayraklar nedeniyle Bu, Cuma günü sonundaki sıralamanın yarınki elemeler öncesinde nispeten karışık kaldığı anlamına geliyor. Lastikleri tam anlamıyla test edememek gibi bir durum oluştu.

İkili benzer bir koşu planı üzerinde çalıştı ve AMR21 için bir taban çizgisi oluşturmak için Orta lastikte bir saatlik seansa başladı. Lance ve Sebastian seansın ilk yarısında ilk 10’un içinde yer bulabildi.

Sebastian’ın 1.45.685’lik turu beşincilik için yeterince iyi olduğunu kanıtladı ve Lance ilk turunu 1.45.737’de tamamlayıp yedinci oldu.

Sürücüler, 4. ve 15. virajlardaki olayların sahanın kolayca iyileştirmeler bulmasını engelleyen sarı bayraklara neden olması nedeniyle, giderek daha fazla sekteye uğrayan seansın geri kalanında Orta lastikte kalacaktı. Takım Zamanları Orta lastikte tamamlanırken, öndeki araçların çoğu en iyi zamanlarını Softs’a ayırmıştı.

İkinci antrenman seansı, takım Bakü Şehir Pisti ve üç Pirelli bileşiği anlayışını geliştirmek için çalıştığı için Sert ve Yumuşak seçimlerini içeriyordu. Sayısız sarı bayrmaya rağmen, her iki sürücü de ilk kez Softs’a geçmeden önce Sert lastikte beş tur tamamladı.

Daha sonra, sahanın Yumuşak lastik koşularını etkileyen kırmızı ve sarı bayrak olaylarından önce ilk uçuş turlarında kişisel en iyi sektör zamanlarını belirlediler.

Sebastian seansın son dakikalarında kullanılmış Sert lastiğe geri dönerken Lance Soft’ta tur atmaya devam etti ve takıma sıralama öncesinde gözden geçirmesi gereken birçok veri verdi.

“Bakü’de araba kullanmak harika.”

Lance Stroll

Benim için özel anılar barındıran bir yer ve buraya gelmek çok eğlenceli. Çok yüksek hızlı, sürekli duvara yakınsınız ve bu sürücü için bir meydan okumadır.

“Frenleme altında çok fazla tur süresi kazanabilirsiniz, çünkü yüksek hızlarda varırsınız ve fren noktasını doğru almak gerçekten bir turu bir araya getirmeye yardımcı olur.

“Bugün araçla ilgili iyi bir ilerleme kaydettiğimizi düşünüyorum; kurulum hakkında çok şey öğrendik ve araba dengesi ile daha fazla kazanç elde edebileceğimizi düşünüyorum. Bu gece gideceğiz, her şeyi gözden geçireceğiz ve yarın için iyileştirmeler yapmaya çalışacağız.”

“Bol bol tur attık ve ödevimizi yaptığımız için memnun hissederek günü sonlandırıyoruz.

Sebastian Vettel

Pist başlangıçtan itibaren iyi durumdaydı, ancak açıkçası gün içinde oldukça gelişti.

“En iyi zamanlarda zor bir devre, ancak seansların sonunda güzel bir ritim buluyordum. Yumuşak lastiklerdeki turlarım sırasında, her şeyi en üst düzeye çıkarmadım ve diğerleri için aynı olduğundan eminim çünkü özellikle bu öğleden sonra çok fazla sarı bayrak vardı.

Yani daha fazlası da var. “Uzun koşular biraz daha temizdi ve zaten araç için iyi bir hissim var. Bakalım bir gecede nerede gelişebileceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir