2021 Monako GP’de çift puanlı finiş

0

Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı, Sebastian Vettel ve Lance Stroll’ün sırasıyla beşinci ve sekizinci sırada yer alarak 2021 sezonunun ilk çift puanlık derecesini yaptı.

Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı, Sebastian Vettel ve Lance Stroll’ün sırasıyla beşinci ve sekizinci sırada yer alarak 2021 sezonunun ilk çift puanlık derecesini yaptı.

Aston Martin’in ilk kez bir Dünya Şampiyonası Grand Prix’sinde her iki otomobille de puan elde etmesi ve tek bir yarışta en yüksek puan dönüşünü yaptı.

Monako Grand Prix’si tek bir Güvenlik Aracı veya sarı bayrak olmadan geçti, ancak Monte Carlo sokaklarında çok fazla entrika vardı, hızlı düşünme ve Sebastian ve Lance’den sınırda sürüş takımın çabalarının meyvesini verdi.

Sebastian’ın Cumartesi günkü güçlü sıralama performansı ona gridde sekizinci ve puanlarda iyi bir şans vermişti, Ancak polün sahibi Charles Leclerc’in yarışa başlayamamasının ardından yarışa yedinci sıradan etkili bir şekilde başladı.

Alman, Red Bull’dan Sergio Pérez’i geride tutmak için yarışın başında çok mücadele etti ve Pierre Gasly’nin AlphaTauri’sine erken bir hamle yapmak istiyordu.

78’in altıncı turunda Sebastian, DRS menzilinin dışına çıkmıştı ve yedinci olarak açılış stint’ine yerleşebilirdi. Pitstop penceresi, Lewis Hamilton’ın ilk durağını yaptığı 29. turun sonunda etkili bir şekilde açıldı. Sebastian ve Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı bunu fırsat olarak gördü.

Sebastian ayağını yere basacak ve giderek eskiyen Soft lastiklerde iki hızlı tur atarak kendisine en iyi şansı verecekti. Üçüncü turdan üçüncü olarak bir dizi yeni Sert’e geçiş yapmak için duracaktı ve Hamilton ve Gasly’nin az farkla önünde piste geri döndü.

Sebastian

“Pitstopumdan önceki iki turun yarışımız için çok önemli olacağını biliyordum ve lastiklere en iyilerini geçmiş bazı iyi tur zamanları koyabildim ve bu da farkı [aşırı kesimle iki sıra kazanarak] yarattı.” dedi.

Sebastian, “Pit yolunda çıktığımda trafik çok yoğundu çünkü Gasly’nin çok yakın olduğunu biliyordum.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir