Aston martin Cuma antrenman seansını da ilk on da

0

Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı’ndan Sebastian Vettel, 2021 Rusya Grand Prix’sine katılma hakkı kazanmadan önce her iki Cuma antrenman seansını da ilk 10 içinde tamamladı.

Hem Sebastian hem de Lance, olası bir yağmurdan etkilenen FP3 öncesinde FP1 ve FP2’de iyi bir zemin kazandı ve kuru bir Grand Prix’den önce sıralamalara katıldı.

Sebastian, seansın ilk beş dakikasında Medium lastikleriyle dördüncü olarak AMR21’deki temposunu hemen gösterdi.

1.39.238’lik kıyaslamasını düşürmeye devam etti ve açılış stintini Softs’a geçiş öncesinde 1.37.441’lik en iyi tur süresiyle bitirdi.

Takım arkadaşı Lance de ilk 10’a girip 1.38.302’lik bir işaret verdi, ve orta seviye lastikte dokuz tur tamamladı.

Her iki sürücü de daha sonra tutarlı Yumuşak lastik çalışmasını tamamlayarak lastik aralığına daha fazla aşina oldu ve daha fazla temponun kilidini açtı.

Antonio Giovinazzi Alfa Romeo’suna zarar verdiğinde ve seansın ortasında kırmızı bayrağı ortaya çıkardığında her iki sürücü de ikinci stintlerine başlamak üzereydi.

Sebastian Vettel, 2021 Rusya Grand Prix'si

Sebastian, FP1’i 23 tur sonunda 1.35.781’lik en iyi zamanıyla beşinci sırada bitirdi. Lance, 21 turu boyunca 1.36.522’lik bir çabayla 12.nci

İkinci antrenman biraz aksadı, ancak Sebastian ve Lance Soft and Hard lastiklerinde önemli koşuları tamamladılar.

Formula 1 alanı seansın ilk yarısında en hızlı zamanlarını belirledi; Sebastian 1.34.837 turluk sürenin ardından dokuzuncu oldu.

Bu arada Lance, Soft lastiğini 1.35.334’lük bir çabanın ardından 15. nci

10 dakikalık bir gecikmeden sonra, her iki sürücü de son dakikalarda kullanılmış Softs’a geçmeden önce kullanılmış bir Sert lastik setine yöneldi.

Seans, Pierre Gasly’nin AlphaTauri’sinin ön kanadını kaybetmesiyle sarı bayrak altında sona erdi ve verimli bir gündü takım için

Sebastian, FP2’de Lance’in 21 turuna kıyasla toplam 22 tur tamamladı ve Sochi’de toplam 87 tur attı.

SEBASTIAN VETTEL : 1.34.837 9th

LANCE STROLL : 1.35.334 15th

“Verimli bir koşu günüydü: çok sayıda turu kapattık ve araçla iyi bir denge bulduk.”

SEBASTIAN VETTEL

“Bu olumlu, çünkü Soçi’deki akışı bulmak zor olabilir, bu yüzden iyi bir başlangıç noktamız olduğunu düşünüyorum.

“Ama yarın yağmur yağacak gibi görünüyor. Bu ilginç bir sıralama seansı yapabilir ve sahayı karıştıracağı için, özellikle bu hafta sonu grid cezaları alan diğer bazı sürücülerle bizim için bazı fırsatlara yol açabilir.

“Pazar günü daha kuru görünüyor, bu yüzden bugünkü olumlu çalışma hala önemli. Bu gece iyi hazırlandığımızı sağlayacağız ve yarının neler getireceğini göreceğiz.”

LANCE STROLL: “Tekrar rayına oturtmak güzel. Bugün çok şey öğrendik ve sanırım benden ve arabadan gelecek daha çok şey var.

“Tahminlere göre yağmur yarın bir faktör olacak ve bu da hafta sonunun seyrini değiştirebilir. Açıkçası, ıslak araba sürmek çok farklı bir deneyim ve daha önce Soçi’de bu tür koşulları hiç yaşamadık. Bu heyecan verici bir meydan okuma olurdu ve yarınki ihtimale hazırlıklı olacağız.

“Buradan gideceğiz ve bugün öğrendiklerimiz gözden geçirilecek ve ardından FP3 ve elemeler için hava durumunun neler olduğunu göreceğiz.” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir