Martin Whitmarsh, Aston Martin’e transfer oldu.

0

“Lawrence, Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı’nın Formula 1 Dünya Şampiyonası’nı kazanmasını istiyor, açık ve net bir şekilde, ve tamamen ulaşılabilir bir amaç olduğuna tamamen ikna olmasaydım, bu çabaya katılmazdım.

Martin Whitmarsh, Aston Martin Performans Teknolojileri Grup İcra Kurulu Başkanı olarak açıklandı

Aston Martin Performans Teknolojileri, markanın Formula 1 faaliyetlerini kapsayacak ve ayrıca çeşitli önemli endüstri sektörlerinde sınıfının en iyisi inovasyon, mühendislik, test ve üretim hizmetleri sunmak amacıyla Grubun teknik yeteneklerini ve fikri mülkiyetini geliştirecek, uygulayacak ve pazara sunacak.

Whitmarsh, McLaren‘daki uzun ve başarılı dönemiyle motor sporları çalışanları, medya ve taraftarlar tarafından tanınıyor ve bunun için 25 yıl (1989-2014) grup başkanı ve formula 1 takım müdürü dahil olmak üzere çeşitli üst düzey pozisyonlarda altı yıl (2008-2014) çalıştı.

McLaren, onun liderliğinde, McLaren Automotive ve McLaren Applied Technologies’i piyasaya sunarak, iş faaliyetlerini Formula 1’in temel faaliyetlerinin ötesinde çeşitlendirdi.

Whitmarsh, 100’den fazla Formula 1 Grand Prix’sinin ve birden fazla Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın kazanılmasında büyükler ve lider bir rol oynadı ve Lewis Hamilton da dahil olmak üzere birçok Formula 1 Dünya Şampiyonu’nun gelişiminin merkezinde yer aldı. Whitmarsh ayrıca dört yıl boyunca (2009-2013) Formula 1 Takımlar Birliği’nin başkanlığını yaptı.

Aston Martin Lagonda ve Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı İcra Kurulu Başkanı Lawrence Stroll şunları söyledi: “Martin’in [Whitmarsh] 1 Ekim 2021’den itibaren yeni Aston Martin Performans Teknolojileri Grup İcra Kurulu Başkanı olarak bize katılacağını duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

“Martin, üst düzey liderlik sorumluluğundan yararlanacak ve Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı’nın önümüzdeki dört ila beş yıl içinde Formula 1 Dünya Şampiyonası kazanan bir organizasyona dönüşmesi ve benzer bir zaman diliminde 1 milyar sterlinlik bir işe dönüştürülmesi gibi önemli hedef de dahil olmak üzere Aston Martin Performans Teknolojileri ve yan kuruluşları için yeni stratejik yönü belirlememde bana yardımcı olacak ve destekleyecektir.

“Martin, motor sporları, otomotiv, havacılık, deniz ve yenilenebilir enerji sektörlerini kapsayan uzun, başarılı ve yüksek profilli bir kariyere sahip.

“Dahası, Formula 1‘de kanıtlanmış bir kazanan. Bu nedenle, iş gücümüze hem pistte hem de pist dışında gelecekteki başarılara öncülük etmek ve ilham vermek için benimle ve üst düzey yönetim ekibimizle çalışma işi için ideal kişidir.

“Lawrence, Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı’nın Formula 1 Dünya Şampiyonası’nı kazanmasını istiyor, açık ve net bir şekilde, ve tamamen ulaşılabilir bir amaç olduğuna tamamen ikna olmasaydım, bu çabaya katılmazdım.

MARTIN WHITMARSH

Martin Whitmarsh şunları söyledi: “Lawrence [Stroll] tarafından 1 Ekim 2021’den itibaren yeni Aston Martin Performans Teknolojileri Grup İcra Kurulu Başkanı görevine atandığım için mutluyum.

“Lawrence’ı uzun yıllardır tanıyorum ve takdir ediyorum ve onun zorlu iş zekası ve tükenmez gibi görünen hırsı beni her zaman son derece etkiledi.

“Aynı şekilde, ‘Silverstone Takımı’na her zaman saygı duydum, eğer buna daha önceki çeşitli enkarnasyonları altında ağırlığının üzerinde yumruk atan ve şimdi her zamankinden daha sert yumruklama ağırlığına sahip olan bu diyebilirim.

“Lawrence, Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı’nın Formula 1 Dünya Şampiyonası’nı kazanmasını istiyor, açık ve net bir şekilde, ve tamamen ulaşılabilir bir amaç olduğuna tamamen ikna olmasaydım, bu çabaya katılmazdım.

“Formula 1’de kazanmak için ne gerektiğini biliyorum ve Lawrence’ın liderliğinden ilham alarak ve işgücünün becerisi, tutkusu ve azmiyle desteklenerek, takımımızın Lawrence’ın olması gerektiğine karar verdiği kazanan operasyon haline gelmesi için elimden gelen her şeyi yapmaya niyetliyim.

MARTIN WHITMARSH

“Son olarak, kurumsal şemsiye Aston Martin Cognizant Formula 1™ Team’in oturacağı yeni Aston Martin Performans Teknolojilerinin oluşumundan çok memnunum ve başarılı ve karlı yeni bir iş olarak teknik yeteneklerimizi ve fikri mülkiyetimizi geliştirme ve uygulama umudu beni heyecanlandırıyor.” dedi.

Alfa Romeo Racing AlphaTauri Amerika Gp Antonio Giovinazzi Aston Martin aston martin racing Avusturya Gp Carlos Sainz charles leclerc Dakar Rallisi daniel ricciardo espor Esteban Ocon Fernando Alonso ferrari ferrari f1 team Formula 1 formula1 formula 2 haas f1 team honda Kimi Raikkönen lando norris Lewis Hamilton Max Verstappen mclaren mercedes Mercedes F1 Team miami gp Mick Schumacher Moto3 MotoGp moto gp nikita mazepin Pierre Gasly Red Bull Red Bull F1 sebastian vettel Sergio Perez Toprak Razgatlıoğlu Türkiye Gp Türkiye Grand Prix Valtteri Bottas wrc Yuki Tsunoda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir