Formula1 Araçları tasarımında Simülatör teknolojisi: Performans arayışı

0

Aston Martin Cognizant Formula 1™ Team’in Global İş Ortağı NetApp’ın yardımıyla, sizi gizli veri ve simülasyon dünyasına kapalı kapılar ardında götürüyor.

Pistte performans arayışında kritik bir araç. Veriler ve simülasyon, formula 1 aracının yarış ömrü boyunca entegre edilir.

Tek bir bileşen tasarlanmadan önce ilk performans özelliklerini tanımlamaya yardımcı olarak; yarış pistinde saniyenin binde birini bulmak için kurulum modelleri oluşturmaya yardımcı olmak için.

Hiçbir şey bu süreci simülatörden daha fazla gösteremiyor.

Veri

Bunun yerine, veri ve simülasyon sürecinin önemli bir parçasıdır.

Başlangıç olarak, döngüdeki sürücü simülatörü dünyanın en iyi oyun donanımı gibi görünüyor – ancak modern bir Grand Prix takımı tarafından kullanılan donanım ve yazılım çok daha gelişmiş.

Bir Formula 1 aracının gerçek dünyadaki sürüşünü yakından çoğaltmak için tasarlanmış olsa da ve bir pilotun yeni bir piste alışmasına yardımcı olabilir, simülatör geleneksel bir sürücü geliştirme aracı değildir.

Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı, etkinlik öncesi 10.000’den fazla otomatik simülasyon yapmak için büyük miktarda veriden hızlı ve doğru bir şekilde yararlanabilir.

Modern veri hesaplamasının avantajıyla, hızlı bir geri dönüş sağlamak için bunlar aynı anda çalıştırılabilir.

Daha sonra, bu verileri gözden geçirmek ve anlamak çok önemlidir – ekibin AMR21 ve karşılaşacağı çeşitli gerçek dünya senaryoları hakkındaki anlayışını geliştirebilmesi için verileri sorgulamak ve filtrelemek.

Formula 1 teknik yarışı, bazı kısıtlamaların ve düzenleme istikrarının olduğu bir yılda bile asla yavaşlamaz, bu nedenle veriler gelişim yönünde de kilit bir rol oynayabilir.

Daha yüksek performans arayışında test programları çalıştırarak, ekip çeşitli kurulumlar uygulayabilir ve yükseltme yollarına gelişimi daraltmak için optimum sonucun peşinde birbirleriyle oynayabilir. Bu, sürücünün döngüye eklendiği noktadır – bu nedenle ad.

Yönetilen ve oluşturulan veri seviyesi, takımın sadece gelecekteki gelişmelere bakmakla kalmayıp, aynı zamanda yaklaşan yarışlara tam olarak hazırlanabileceği anlamına gelir.

Bu hafta sonu yapılan Monako Grand Prix’si, özellikle kerblerle ilgili olarak, devre takvimde bir aykırılık olduğu için, verilerin gücünün pistteki faydalara nasıl dönüşebileceğinin mükemmel bir örneğidir.

Aerodinamik dengeyi korurken kerblere saldırmak hızlı bir turun anahtarıdır ve takım, takasın hesaba katıldığından emin olmak için hem devreyi hem de kurulumu simüle edebilir. Ayrıntı seviyesi o kadar güçlüdür ki, simülatör monako’ya ayak basmadan önce bir sürücünün bir kerb’in ne kadar agresif olduğunu hissetmesine yardımcı olabilir.

NetApp, sezon boyunca bu süreçte çok önemli bir rol oynayarak, sonuçlardan hızlı ve verimli bir şekilde sonuç çıkarmadan önce ekibin bulut işlemden veri toplamasına ve fabrikaya geri göndermesine yardımcı oluyor.

Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımı için pist içinde ve dışında bir yarış ve veri yarışmanın merkezinde yer alan bir yarış.

PERDE ARKASI

Nico Hülkenberg ile Formula 1 simülatörünün içinde

Nico Hülkenberg’e katılın ve bize herhangi bir Formula 1 takım fabrikasındaki en yüksek teknolojili ekipman parçalarından biri olan simülatörde gösterin.

Sanal simülasyonun inceliklerini, verilerin gerçek dünya performansına nasıl dönüştüğünü ve iş ortaklarımız NetApp’ın bunu nasıl mümkün kılacağını keşfedin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir