Aston Martin Esports V10-R League finalini kaybetme şanssızlığı

0

Dramatik bir finalde V10-R League, Aston Martin Cognizant Esports Team’in BMW Sim Racing Team’e 2-1 mağlup olduğu maçın son yarışına kaldı.

Dramatik bir finalde V10-R League, Aston Martin Cognizant Esports Team’in BMW Sim Racing Team’e 2-1 mağlup olduğu maçın son yarışına kaldı.

Lucas Blakeley, Daniele Haddad ve Shanaka Clay, Formula 1’deki rakipleri Williams ve McLaren’ı playofflarda yenerek finale güçlü bir şekilde girdiler. Aston Martin Cognizant Esports Team’in A Grubu’nu ikinci sırada tamamladığı normal bir sezonun ardından, diğer E-Sport takımlarından daha fazla ilerlemesini sağladı.

Her zamanki formatta yapılan bir değişiklikle, final için devreleri seçen, Silverstone ve Yas Marina’yı V10-R League’in tarafından seçildi. Her pistte bir Takım ve bir Bayrak yarışı ile, Silverstone’daki Bayrak Yarışı’ndan başlayarak her iki taraf da şampiyonluğu aramaya başladı.

BMW, Silverstone açılışı için ilk sırayı aldı.

Daniele, Lucas Blakeley’e teslim etmek için pitstopuna kadar önderlik edecekti, ancak ne yazık ki, İskoç pitleri 0.001 ile çok erken terk etti ve üç saniyelik takım için pahalıya mal olan bir cezaya çarptırıldı. Lucas ve Shanaka’nın tüm çabalarına rağmen, takım BMW’den sadece 1.7sn ile gerisinde kaldı ve Alman üreticiye 1-0’lık bir üstünlük sağladı.

Altı sürücü kafa kafaya giderken Takım Yarışı’nda bir aksilik oldu. BMW ön sırayı kilitledi, ancak Aston Martin Cognizant Esports Team daha güçlü bir başlangıç yaptı.

Lucas, BMW pozisyonun dışına çıktı ve liderliği almak için atak yaptı, ancak temas sonrası onu ve Shanaka’yı sahanın arkasına bıraktı. BMW’den Siggy liderliği korudu ancak Alen Terzic daha sonra Brooklands’e girerken Daniele’ye arkadan çarptı.

Shanaka kaostan kaçınır ve lucas’ın dördüncü sırada yer alacağı üçüncülüye tırmanırdı. Terzic, Daniele ile olan olay nedeniyle beş saniyelik bir zaman cezası kazanarak İtalyan’ı beşinciliğe yükseltecekti, ancak Aston Martin Cognizant Esports Team’in Yas Marina yarışlarına seviye atmasına izin vermek yeterli değildi.

Pist sınırları, karar verici olduğunu kanıtladı ve yarış sonrası görevlileri meşgul etti, ancak yine de dramatik bir karşılaşmaydı. Polün sahivi Daniele, ikinci sırayı almadan önce Siggy ile yan yanaydı. Lucas ikinci stint’in başına geçmeden önce, turun tamamında Siggy’nin peşinden kovalamaya devam etti ve açığı bir saniyenin altında tutmayı başardı.

Lucas, sadece Terzic’in temas kurması ve İskoç’un önündeki yerini koruduğu için genişlik bulup dışarıdan bir hamle yapardı. İkinci denemede Lucas, Terzic’i geçti ve sonuna kadar beşinci sırada tutmak için kararlı bir şekilde savundu.

On dört pist sınırı ihlali BMW’ye beş saniyelik bir zaman cezası kazandırırken, bu tür yedi ihlal Aston Martin Cognizant Esports Team’e üç saniyeye mal oldu. Pistte yarışı 1.3 saniye farkla kaybeden yarış sonrası kararlar, Aston Martin Cognizant Esports Team’e galibiyeti kazandırmaya yetti ve unvan mücadelesini son yarışı kaldı.

Lucas, Daniele ve Shanaka BMW rakipleriyle kafa kafaya giderken her şey Yas Marina Pisti’ndeki takım yarışına kaldı. Unvan mücadelesi ilk virajda sert bir şekilde kendisini hissettirdi. Daniele’nin işi zorlaştı ve Lucas’ın ikinci sıraya geçmesine izin verdi – ancak dördüncü sıradaki Romanidis, Daniele’nin arkasına dokundu ve onu takım arkadaşını da toplayan bir spine zorladı.

Shanaka, Daniele ve Lucas’ın dördüncü ve altıncı olarak tekrar katılması ve Terzic hatasıyla atladıktan sonra ikinci sıraya geçmesiyle üçüncü sırada alacaktı. Daniele, hem kendisi hem de Lucas unvan savaşını lehlerine çevirmeye yardımcı olacak zaferi almak için cesurca savaşırken, yarışın geri kalanında Terzic’i takip edecekti.

İtalyan, Beş’in üçüncü turunda Terzic’i geçti, çünkü Lucas beşinci olmak için pistteki en hızlı adam oldu.

Shanaka son tur boyunca liderlik için savaştı, Siggy’yi son virajlara acımasızca bastırdı, ancak unvanın mühürlenerek geçmesine yardımcı olacak hamleyi yapamadı. Bu nedenle BMW, Romanidis’in yarış startındaki hatası nedeniyle yarış sonrası aldığı cezaya rağmen, şampiyonluğu 2-1 galibiyeti aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir