Alfa Romeo, Katar Grand Prix’sinde verimli bir Cuma antrenmanı geçirdi

Her iki seans da Losail Uluslararası Pisti’ni keşfetmeye ve özellikle projektörlerin altındaki akşam seansında kurulum zemini yapmaya adanmıştı.

Kimi Räikkönen ve Antonio Giovinazzi, F1 takvimine eklenecek en son mekanda keşif deneyimi olan FP1’de sıcak ve güneşli ve sonraki seansta daha serin olan pisti farklı koşullar altında örneklemeyi aldılar.

İki saatlik antrenmanlarda gerekli tüm verileri toplayan takım, şimdi yarınki tüm önemli eleme seansına hazırlanmaya odaklanacak ve bu da takımın Pazar günü iyi bir sonuç alma umutları için çok önemli olabilir.

Kimi Räikkönen (araba numarası 7):
Alfa Romeo Racing ORLEN C41
(Şasi 05/Ferrari) FP1: 15lik / 1:25.828 (25 tur) FP2: 15lik / 1:24.631 (26 tur)

“Koşullar kötü değildi, aslında beklediğimizden daha iyiydi. Geçmişte, rüzgarın ve tozun Cuma günü gerçekten zorlaştığı Bahreyn gibi yerlerde daha kötü durumlarımız vardı, bu yüzden bu oldukça iyiydi.

İyi miktarda tur atabildik, bu yüzden umarım verileri yarından önce geliştirmek için kullanabiliriz. Elemeler yakın olacak, zamanı geldiğinde ne alacağımızı göreceğiz.”

Antonio Giovinazzi (araba numarası 99):
Alfa Romeo Racing ORLEN C41
(Şasi 03/Ferrari) FP1: 14lik / 1:25.757 (23tur) FP2: 17lik / 1:25.072 (28 tur)

“Burada sürüş iyi bir ilk deneyim oldu. Zaten FP1’de olan kavrama miktarına gerçekten şaşırdım. Pist gerçekten güzel, gerçekten hızlı ve sürmek keyifli.

Bugün iyi bir FP1’e sahiptik, ancak FP2’deki sıralama simülasyonlarımız sırasında biraz trafik bulduk.

Bu yarın bir meydan okuma olacak, çünkü tüm bu yüksek hızlı virajlarla birinin geçmesine izin verecek fazla alan yok.

Elemeler gerçekten önemli olacak, ancak yarın yeni şeyler denemek ve daha iyi olmak için başka bir seansımız var.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/a21d0cbe31d9a047aabf567b1a96cf93.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130