Alfa Romeo F1 Team ORLEN, takvimdeki en yeni yarış olan Miami Grand Prix’si için iki seanslık serbest antrenmanı tamamlayarak Miami’deki ilk aksiyonunu tattırdı.

Takım günü ilk onda sıkıca kapattı ve Zhou Guanyu FP2’deki sekizinci en hızlı zamanı kaydetti, ancak FP1’de Valtteri Bottas için bir kaza, yarın öğleden sonra yapılacak son antrenman seansında yapılması gereken bazı şeyler olacağı anlamına geliyor.


Valtteri Bottas (araba numarası 77):
Alfa Romeo F1 Takım ORLEN C42 (Şasi 01/Ferrari)
FP1: 17lik / 1:33.773 (13 tur)
FP2: Katılmadı

“Günün çoğunu kaçırmak can sıkıcı, ancak bu hafta sonu hala gidilecek uzun bir yol var. Ne yazık ki, pistin daha kirli kısmına biraz gittim ve arkayı kaybettim ve bu olduğunda aracı geri yakalayamazsınız.

Egzoza ve turboya zarar verdik ve aracı FP2 için zamanında tamir ettirmek imkansızdı. Bu, yarınki antrenmanın son saatini gerçekten en üst düzeye çıkarmamız gerektiği anlamına geliyor.

Neyse ki, takım Zhou ile iyi bir ilerleme kaydetti ve takımın FP2 için aracında yaptığı değişikliklerle aldığımız kurulum yönü doğru gibi görünüyor.

Deneyimleyebildiğim kadarıyla, pist çok eğlenceli: teknik ve zorlu, ancak sürmesi güzel ve sonlara doğru kıvrımlı bölümün doğru olması kesinlikle zor.

İyi sollama fırsatları sunması gereken bir pist tasarlamada iyi bir iş çıkardıklarını düşünüyorum, bu yüzden umarım yarış eğlenceli olur.

Ancak benim için odak noktası, bugün kaybettiğimiz zamanı yakalamak.”


Zhou Guanyu (araç numarası 24):
Alfa Romeo F1 Takımı ORLEN C42 (Şasi 02/Ferrari)
FP1: 13lik / 1:33.020 (23 tur)
FP2: 8lik / 1:30.860 (24 tur)

“Günün nasıl geçtiğinden, özellikle FP1 ve FP2 arasında kaydettiğimiz ilerlemeden oldukça memnunum.

Dışarıda oldukça zordu Yeni pistlere gitmek eğlenceliydi, ama elbette yüzey hafta sonunun başında her zaman bir sorundur.

Çok, çok kaygandı, çok fazla evrimleşmesini bekliyoruz, ama yarın tam olarak ne kadar olduğunu bulmalıyız.

Bugün burada araba kullanmaktan oldukça keyif aldım, bu bir meydan okumaydı ama ilginçti. Benim için, özellikle Valtteri’nin FP2’yi yapamamasıyla, mümkün olduğunca çok veri elde etmek için mümkün olduğunca çok tur atmak çok önemliydi.

Bu bağlamda, iyi iş çıkardık ve sıralama turlarına hazırlanmak için yeterince çalışmamız gerekiyor.

Yarın için hedefim değişmiyor: İlerlemeye devam etmek, Q2’ye geçmek ve sonra ne kadar yükseğe çıkabileceğimi görmek için elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/5bc69ea8e2d6f90baa06f78e059dab8a.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130