Doha gecesinde çizgiye kadar savaşmak

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, Katar Grand Prix’sinin açılışını 14 ve 15, ışıklandırılmış yarış sırasında zor koşullarda elde edilen bir sonuç.

Kimi Räikkönen ve Antonio Giovinazzi arkadan sağlam performanslar sergilediler, gerçekten iyi iki başlangıç gerçekleştirdiler ve gecede mümkün olan en iyi performansı elde ettiler.

İlk turun sonunda, 16lik ve 18lik gridde tutulan takımın 12’ye çevirdiği yerlerlik ve 14lik, takım Leclerc Ferrari ile savaşırken. Kimi ve Antonio iki duraklı bir stratejiye, takımı bazı rakiplerimizi bozulma ve sert kerblerle savaşırken befell olan delinmelerden kurtaracak bir seçime karar verdiler. Bu onları iki Haas ve iki Williams’ı sevk ettikleri bir geri dönüş sürüşüne hazırladı – özellikle kimi’nin Latifi’ye karşı ilk virajın dışında kararlı hareketiydi, iki araba temas etmeye çok yaklaştı.

Bayrakla Kimi ve Antonio, ricciardo’lu McLaren ve son turda Tsunoda’dan AlphaTauri’yi görerek ve rakiplerinin sadece üç saniye gerisinde çizgiyi geçerek öndeki rakiplere yaklaşıyorlardı.

Yarış, takımı test eden bir dizi yarış olan bu üçlü başlığı sona erdiriyor: Suudi Arabistan’da sezonun son çıkışlarını hazırlamak için şimdi Hinwil’e geri döndü, takvimdeki bir başka yeni pist ve Abu Dabi.

Takım Müdürü Alfa Romeo Racing ORLEN Frédéric Vasseur: “Zorlu bir hafta sonundan sonra, arabalarımız için oldukça zor olan bir pistte daha iyi bir Pazar günü geçirdik.

Antrenman, sıralama ve yarış tempomuz seanslar sırasında aldığımız bazı hasarlardan etkilendi, bu yüzden Haas ve Williams’ı geride bırakarak bu geceki gibi iyi bir toparlanma sürüşü yapmak olumluydu.

Her iki sürücü de başlangıçta gerçekten iyi iş çıkardı, bazı iyi sollamalar üretti ve sonunda Ricciardo ve Tsunoda’nın üç saniye içinde yakınlaşabiliyoruz.

P14 ve P15 bugün başarabileceğimiz en fazla şeydi ve bunu başardık. Şimdi bu üçlü kafa vuruşundan sonra yeniden toplanmak için bir haftamız var, sezonun son iki yarışına hazırlanma zamanı.”

Kimi Räikkönen (7 numaralı araç):
Alfa Romeo Racing ORLEN C41
(Şasi 05/Ferrari) Yarış sonucu: 14.
En hızlı tur: 1:26.358 (Tur 53) Lastikler: Yeni Yumuşak (11 tur) – Yeni Orta (20 tur) – Yeni Sert (26 tur)

“Yapabileceğimiz sollamalar beni şaşırttı, sonunda eğlenceli bir yarıştı. Başlangıçta çok fazla şey beklemiyordum, belki de araç dünküyle hemen hemen aynı olduğu için bazı insanlarla yarışabilmek için, ancak iyi bir başlangıç yaptık ve yarış ilerledikçe işler gelişmeye devam etti.

Bazı iyi savaşlar yaptım ve sonunda McLaren ve AlphaTauri’yi önde yakalıyorduk. Sanırım bu yarıştan çıkarabileceğimiz her şeyi aldık.”

Antonio Giovinazzi (99 numaralı araç):
Alfa Romeo Racing ORLEN C41
(Şasi 03/Ferrari) Yarış sonucu: 15.
En hızlı tur: 1:27.823 (Tur 40) Lastikler: Yeni Yumuşak (15 tur) – Yeni Orta (18 tur) – Yeni Orta (24 tur)

“Elimizden gelenin en fazlasını yaptık, bugün P15’ten daha fazlasının mümkün olduğunu sanmıyorum.

Harika bir ilk tur geçirdik, dört yer kazandık ve sonra akşamın geri kalanında güzel savaşlardaydık.

Dün mücadele ettik, ancak iyi bir yarışla hem Haas hem de Williams’ın önünde bitirebileceğimizi biliyorduk – ve teslim ettiğimiz şey bu.

Bozulmanın yüksek ve kerblerin zor olduğunu bildiğimiz için iki stopere gittik ve sonunda rakiplerimizden daha hızlıydık. Başladığımız yer göz önüne alındığında, bugünkü yarışımızdan memnun kalmalıyız.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir