Q1’den çıkacak tempomuz yoktu ve bu yarınki yarış için hayatımızı zorlaştıracak

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, Kimi Räikkönen ve Antonio Giovinazzi’nin 16’yı sınıflandırdığı losail’de zorlu bir cumartesi günün. 

Yarınki Grand Prix’ye katılma hakkı kazandı. Katar pistinin ışıkları altında, Alfa Romeo Racing ORLEN ikilisi Q1’deki koşularını sona erdirdi ve yarışta kayıp zemini telafi etmeyi hedefleyecek.

“Bu gece, özellikle son birkaç maçta gerçekten umut verici performansların arkasında hayal kırıklığı yaratan bir sonuçtu.

Frederic Vasseur

Ne yazık ki Q1’den çıkacak tempomuz yoktu ve bu yarınki yarış için hayatımızı zorlaştıracak. Yine de, bu yeni bir pist ve özellikle pist gelişmeye devam ederken, stratejiyle birlikte olabilecek çok şey var. Uzun bir yarış olacak ve mücadele bitmeden pes etmeyeceğiz.”

Kimi Räikkönen (araba numarası 7):
Alfa Romeo Racing ORLEN C41
(Şasi 05/Ferrari) FP3: 16lik / 1:24.246 (19 tur) S1: 16lik / 1:23.156 (9 tur)

“Orada elimizden gelenin en iyisini yaptık: kötü bir tur değildi ve kesinlikle parmağımızı işaret edebileceğimiz belirli bir şey yoktu.

Araç denge açısından kötü değildi, sadece yeterince hızlı değildik ve tur zamanı bunu yansıttı. Pist tüm hafta sonu boyunca olduğu gibi en iyisiydi ve yarışın yarın nasıl şekillendiğini görmek ilginç olacak.

O kadar geriye başlamak ideal değil, ama elimizde olan bu ve gelişmeye çalışacağız. Sollama kolay olmayacak, ancak gittiğimiz her yerde hemen hemen aynı, bu yüzden bakalım bundan ne elde edeceğiz.”

Antonio Giovinazzi (araba numarası 99):
Alfa Romeo Racing ORLEN C41
(Şasi 03/Ferrari) FP3: 17lik / 1:24.288 (17 tur) S1: 18lik / 1:23.262 (8 tur)

“Sıralama turlarında araçla olan his, tüm hafta sonu boyunca olduğu en iyisiydi, ancak bu Q2’deki bir yer için yeterli değildi.

Orada en kolay deneyim değildi, pratikte de zorlanıyor gibiydik, ama yine de daha iyi bir sonuç almayı umuyordum.

Bunun yerine arkadan başlıyoruz, takip etmenin ve sollamanın en kolay olmadığı bir pistte. Kolay bir yarış olmayacak, ama asla asla demeyin: elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve yarın iyi bir sonuç alıp aamayacağımızı göreceğiz.

Parça bugün çok gelişti ve başka bir adım attırırsa, farklı stratejilerin devreye girmesi anlamına gelebilir. Yeni bir pistteki tur bir de bazı sürprizler yaratabilir, bu yüzden orada da ilerleme kaydedebilecek miyiz görelim.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir