Vesseur; yeni formatı tanıtarak cesur bir adım attı.

0

Frédéric Vasseur, “Formula 1, sporun büyüyen hayran kitlesine yeni, heyecan verici teklifler sunmaya dikkatlerini gösteren bu yeni formatı tanıtarak cesur bir adım attı.

Böyle bir yarış hafta sonu daha önce hiç yapmadığımız bir şey, bu yüzden herkesin nasıl gideceğini merak etmesini bekliyorum.

En önemlisi, Formula 1‘in formatın nasıl çalıştığını gözden geçireceğini ve sporumuzu hem rakipler hem de izleyiciler için alakalı ve heyecan verici tutmak için önemli dersler alacağını biliyoruz.

Hafta sonu ne olursa olsun, yeni senaryoların yeni fırsatlar getirdiğini biliyoruz ve bunlardan en iyi şekilde çıkmak için keskin olmamız gerekiyor.

Her şey olabilir ve yeni formattan mümkün olan en iyi sonucu çıkarmak için doğru konumda olduğumuzdan emin olmalıyız.”

Kimi Räikkönen

“Yeni format ilginç olacak: Henüz yargılayacak durumda olduğumuzu düşünmüyorum, bakalım bu hafta sonu neler getirecek ve daha fazla bilgiyle bu konuda karar verebiliriz.

En önemlisi, hafta sonu nasıl görünürse görünsün, en başından beri rekabetçi olduğumuzdan emin olmalıyız.

Cuma günü işler önemli olmaya başlar ve Pazar günü günün sonunda orada olmak istiyorsak, başlangıçtan itibaren ilk on için savaşta haklı olmalıyız.”

Antonio Giovinazzi

“Yarışa geri dönmekten heyecan duyuyorum, özellikle İtalya’nın Avrupa Şampiyonası zaferinin kutlamalarından gelen coşku hala aklımda taze.

Umarım bu parıltının bir kısmı bu hafta sonu bana da bulaşır ve ilk turda hatasız bir şekilde çekişmenin dışında olduğumuz son iki yarıştan daha başarılı bir hafta sonu sunabiliriz.

İşler aleyhimize gitmediğinde rekabetçi olabileceğimizi ve doğrudan rakiplerimizden herhangi birine karşı savaşabileceğimizi biliyoruz, bu yüzden bu hafta sonunun doğru yaptığımızdan emin olalım.”

Alfa Romeo Racing ORLEN, Formula 1’in 70 yılı aşkın tarihindeki ilk sprint yarışı hafta sonunu üstlendiği için, beklenti duygusuyla Britanya Grand Prix hafta sonuna giriyor.

Yeni bir formatla yeni fırsatlar geliyor ve takım Silverstone’da puan alma yollarına geri dönmek için bunlardan en iyi şekilde emin olmayı umuyor.

Hafta sonu, her gün pistteki aksiyonun taraftarların dikkatini çekmek için önemli bir vurgu anına sahip olmasıyla alt üst olur. Cuma günü bir antrenman seansı ve ardından Sprint yarışı için gridi ayarlayacak olan elemeler yer alacak.

Cumartesi sabahı düzenlenen ikinci bir antrenman seansını, son sırası Pazar günkü hesaplaşmanın ızgarasını belirleyecek olan bayrağa 100 kilometrelik bir çizgi olan yeni Cumartesi Sprint izleyecek. Hafta sonunun ana teklifi her zamanki gibi devam edecek.

Yeni format, takımlar riskleri dengelerken ve agresif bir Cumartesi günü fayda sağladıkça fırsatlar yaratacak ve siparişin etrafından dolanacak.

Formula 1’in sporun hayranları için yeni ve eğlenceli fikirler sunma yolundaki itici tutumunu gösteren ilginç bir format.

Bu yeni yarış hafta sonunu ilk kez yayına sokarak, piste normalden daha fazla çıkmak için sabırsızlandığını açıkladı takım.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir