İyi bir çaba puansız Avusturya Gp’si

0

Alfa Romeo Racing ORLEN bir kez daha puan finişine çok yaklaştı, sadece Avusturya Grand Prix’sinin takım için hayal kırıklığıyla sonuçlandı.

Yarışın son turuna kadar 10’unculu ve puan için mücadele eden Kimi Räikkönen, 16’da çizgiyi geçti. Bir çarpışmadan sonra, takım arkadaşı Antonio Giovinazzi 14 ncü bir penaltıdan sonra onu öğleden sonra açılış aşamalarında geri döndürerek.

Sırasıyla Antonio ve Kimi ile P15 ve P16’dan başlayarak, yarış her zaman hücumlardan birine gidiyordu. Antonio için ilk tur durağı onu arkadan bir hücuma getirirken, Kimi sert lastiklerle başlayarak ilk stintini uzatma ve pist pozisyonunu telafi etme fırsatı buldu.

İlk aşamalardaki bir 5 saniye cezası, Antonio’ya ikinci pit stopunda fazladan beş saniye pitte kalması, onu sahanın arkasına koydu ve ikinci hafta boyunca geri dönüş sürüşüne zorlamıştı. Kimi ise orta lastiklerinden en iyi şekilde çıkarak öndeki araçlara olan farkı kapatabildi.

Russell ve Alonso P10 için savaşırken, Kimi farkı kapattı ve bir hamle yaptı. ne yazık ki, temas ona biraz zaman kaybettirdi ve Finn’i Vettel’in görüş alanına soktu. Yarışın son turunda Aston Martin ile yapılan bir çarpışmada ikisi de pistten ayrılırken Kimi sonunda 16’da çizgiyi geçti ve Antonio’nun iki sıra gerisinde damalı bayrağı gördü.

İyi bir tempo gösterdiği ancak ilk onda ihtiyacımız olan yolları açamadığı başka bir yarış için sinir bozucu bir son oldu 2nci Avusturya Gp’si Silverstone’daki bir sonraki yarış öncesinde inşa edilecek olumlular, hak ettiğimiz yere geri dönmek için yapılacak işler var şeklinde açıkladı takım.

Frédéric Vasseur

Tabii ki tempomuzun iyi olduğu iki yarıştan sonra Avusturya’dan puansız ayrılmak hayal kırıklığı yaratıyor. 15’ten başlayarak sonuçsuz bir Cumartesi’nin bedelini ödedik. Hayatımızı gereksiz yere zorlaştırdı.

Kimi’nin yarışın sonuna doğru gösterdiği gibi her iki araç da tempoya sahipti, ancak eldeki iş sonunda çok büyüktü.

Elbette olumlular üzerine inşa edebiliriz, ancak İngiltere’de ilk ona doğru son adımı atmaya çalışırken zayıf noktaları ele almamız gerekecek.” dedi.

Kimi Räikkönen

“Aracın oldukça iyi olduğu bir yarıştı ama ilk onda olmak için biraz eksik kaldık. İlk uzun sertlikteydik, sonra ortalarda onuncu için savaşan öndeki adamlara yetişebildik.

Alonso Russell’ı geçti, ben de yakınlaştım, sonra Seb’le temas kurdum. Bir araya geldik ve hepsi bu kadardı, sonunda sonuç değişmedi, çünkü ikimiz de puanlardan biraz eksik kaladık.

Antonio Giovinazzi

“Sinir bozucu bir gün: tıpkı geçen hafta olduğu gibi, yarışımız ilk turda tehlikeye girdi. Esteban ile temas kurdum ve pite erken girmek zorunda kaldım: daha sonra iyi bir tempomuz vardı ama herkes oldukça yakındı ve çok fazla iyileşmek çok zordu.

Bir Williams’ın arkasında kaldım, sonra bir ceza bile aldım, unutacak bir hafta sonu. Umarım Silverstone’da daha iyi bir yarış yapabiliriz, çünkü performans kötü değildi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir