Alfa Romeo ve Sauber Motorsport devam kararı aldı.

0

Alfa Romeo ve Sauber Motorsport, İsviçreli takım ve tarihi İtalyan marka yıllık değerlendirmelerle birlikteliğin devamını süresini ilan ederken

Güçlendirilmiş bir takım ruhuyla, motor sporlarının en üst seviyesinde güçlerini birleştirmeye devam edeceğiz şeklinde duyurdular anlaşmayı.

Bu ilişkinin yenilenmesi, Formula 1‘deki başarıyı içeren etkileyici bir yarış mirasına sahip iki marka için uzun ve prestijli motor sporları tarihinde yeni bir heyecan verici bölümü temsil ediyor.

Ortaklık, her yıl ilerici gelişim için iddialı hedefler belirledi ve iki tarafın gelecek vizyonunu istikrarlı bir ortamda geliştirmelerine izin vererek Sauber Motorsport ve Alfa Romeo’nun hem pist içinde hem de pist dışında başarılarını büyütmek için çalışmalarını sağlayacak.

2018’de spora geri döndüğünden beri, gridin arkasından orta sahaya doğru hareket etmek, Charles Leclerc ve Antonio Giovinazzi gibi yeni heyecan verici sürüş yetenekleri geliştirmek.

Kimi Räikkönen gibi ikonik bir ismi gemiye getirmek, takımın en büyük potansiyele sahip kıyafetlerden birine dönüşmesini sağladı.

Formula 1’in 2022’de geçireceği önemli düzenleme değişiklikleri, yalın ve çevik kurulum ve 2021’de başlayan yeni bütçe sınırı ortamı göz önüne alındığında, takımın ileriye doğru önemli bir adım atmasını sağlayacak bir fırsat oluşturuyor.

Sauber Motorsport ve Alfa Romeo arasındaki ortaklığın uzatılması, her iki tarafın da hem takım hem de marka için heyecan verici bir gelecek yaratmak amacıyla, tamamen entegre bir kurulumla gridde birlikte ilerlemeye devam etme arzusunu gösteriyor.

Alfa Romeo şimdi geleceğini yazıyor ve uzun vadeli planını tasarlıyor. Çok farklı ve ilham verici bir İtalyan mirasına sahip olan Marka, elektrifikasyonun temsil ettiği paradigma değişimiyle bile köklerine sadık kalacaktır.

Sürücünün ve tutkunun keyfi merkezde kalacak, ancak elektrifikasyon Markaya sürdürülebilir performansı yeniden tasarlama fırsatı verecektir.

Markanın Motorsport’taki ve özellikle F1’deki varlığı, her zaman İtalyan asil sportifliği, 1910’daki Alfa Romeo DNA’sı ile yorumlanan gelecekte önemli bir rol oynamaya devam edecek. F1, öncü Hibrit Stratejisi, sürdürülebilir teknolojisi ve sonsuz verimlilik arayışı ile Alfa Romeo için nihai değişim laboratuvarıdır ve bu nedenle elektrifikasyon yolunda önemli bir bölgedir. Bunun da ayrıca, çok önemli bir küresel pazarlama platformudur.

Sauber Technologies ile olan ortaklık ve çok özel teknik bilgimi, Alfa Romeo’nun üretim otomobillerine ve özel projelere aktarmaya devam edeceği gelişmeleri yönlendiren fantastik bir varlıktır.

Bu ayar, bu ortaklığın avantajlarının yarış pistlerinin sınırlarının çok ötesinde olduğunu zaten kanıtladı: Sauber’in 50 yıldan fazla bir süredir motor sporlarının en üst seviyelerinde edindiği know-how ve beceriler, Alfa Romeo’nun en son sedanları olan Giulia GTA ve GTAm’ın geliştirilmesi gibi son projelerde zaten uygulandı.

Jean-Philippe Imparato, CEO Alfa Romeo: “Tarihi bir İtalyan otomotiv markası olarak Alfa Romeo, yarış pistinde doğdu. Bugün, bu yarış DNA’sını Markamızın geleceğinin merkezine yerleştirerek onurlandırmaya devam etmekten gurur duyuyoruz.

”Tutku ve mükemmellik tarafından yönlendiriliyoruz.”

Jean-Philippe Imparato

Formula 1, önümüzdeki yıllar için vizyonumuzla tamamen tutarlı, yelpazemizin gelecekteki elektrifikasyonu için en son laboratuvarı temsil ediyor. Ayrıca Motorsport, başarılı bir gelecek için kullanmak istediğimiz eşsiz küresel maruziyeti de beraberinde getiriyor.”

Frédéric Vasseur: “Bu ortaklığın uzatıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Alfa Romeo son birkaç yıldır inanılmaz bir arkadaş oldu ve henüz gelecek bölümler için daha da heyecanlıyız.

Yeni düzenlemeler bize ileriye doğru bir adım daha atma şansı veriyor ve birlikte büyük kazançlar elde etmek için mükemmel bir şekilde yer aldığımıza inanıyorum. Geleceğimizi birlikte ve gridin önüne doğru ilerlemeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Bu ilişki, pistin ötesinde, bir bütün olarak şirketimiz için de çok önemli: otomotiv dünyasında yaptığımız çalışmalar, Sauber Mühendislik’in teknoloji ve üretim becerilerinin kapsamını gösterdi ve alfa Romeo için otomobil endüstrisinin geleceğini şekillendirecek yeni ve heyecan verici projeler üzerinde çalışmaya devam edebileceğimizden eminiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir