Takım, Türkiye GP antrenmanında verimli günü tamamladı

0

Aston Martin Cognizant Formula 1 Takımı, 2021 Türkiye Grand Prix’si için cuma günkü antrenmanlara 114 tur kala son verdi.

Lance Stroll, 2021 Türkiye Grand Prix'si

Sürücüler Lance Stroll ve Sebastian Vettel, İstanbul Park’taki sıralama turları öncesinde verimli bir antrenman programını tamamladılar.

Sebastian, Cuma sabahı AMR21’de bir performans temeli oluştururken ikinci sırada tutunarak umut verici erken tempo gösterdi.

1.27.326’lık erken kıyaslaması, 1.26.801’lik en iyi tur süresiyle sona eren açılış stintinde sürekli olarak düşürüldü.

Lance, performans koşusuna odaklanmak için yeni bir Soft lastik setine geçmeden önce takım arkadaşının erken temposundan onda ikiden daha az utangaçtı.

FP1’in ikinci yarısında Kanadalı 1.26.361 tur üretti ve Sebastian kişisel en iyi 1.25.855 ile onda beş daha hızlı gitti.

Sadece Soft lastikle çalışan her iki sürücü de bu hafta sonu mevcut en hızlı bileşiğin performansını ve dayanıklılığını değerlendirerek çok önemli bir anlayış kazandı.

25 turu tamamlayan Sebastian, FP1’i 13. sırada tamamladı. Lance, pist sınırlarını aştıktan sonra silinen en hızlı tur zamanı olan 1.26.221’lik derecesiyle tahtada 28 turla 17. oldu.

SEBASTIAN VETTEL 1.25.810 13.NCÜ – LANCE STROLL 1.26.361 17.NCİ

Öğleden sonra Lance ve Sebastian, sıralama ve yarış hazırlıklarına odaklanırken hem Soft hem de Medium lastikleriyle koştular.

Her iki sürücü de FP2’nin ilk yarısında günün en iyi turlarını yayınladı, Lance’in yeni Softs’taki 1.25.020’lik çabası onu dokuzuncu yaptı.

Türkiye Grand Prix‘si 2.nci Anterman Turları

İkinci yarıda kullanılan Softs ve Mediums arasında değişen eşleştirme, üretken bir alıştırma programını tamamlamak için tutarlı uzun mesafe koşusu tamamladı.

Lance, 31 turu tamamladıktan sonra seansı 13. sırada tamamlarken, Sebastian 30 turla 16. oldu ve takımın Cuma toplamını 114 tura çıkardı.

LANCE STROLL 1.25.020 13.ncü – SEBASTIAN VETTEL 1.25.229 16.ncı

Lance: “Bugün, son zamanlarda geçen yıla kıyasla kavramayı iyileştirmek için yapılan bir devreyi keşfetmekle ilgiliydi, dışarıdaki herkes için zorlu rüzgar koşullarından bahsetmiyorum bile.

“Bizim tarafımızda, bugünden itibaren alınması gereken olumlular var, ancak hafta sonunun geri kalanında araçta daha fazla tempo bulmamız gerektiğini biliyoruz.

”Bunu yapabileceğimizden eminim ve aracın dengesinde de iyileştirmeler hedefliyoruz.”

lance stroll

“Önemli olan ne yapmamız gerektiğini bilmemiz. Bu gece gideceğiz ve ilerlemek için çok çalışacağız.”

Sebastian: “Genel olarak, hafta sonuna iyi bir başlangıç yaptık. FP1’de bir taban çizgisi bulduk ve öğleden sonra sınırları araştırıyor ve farklı şeyler deniyorduk.

Bence yarın FP3’te elemeler öncesinde öğrenebileceğimiz daha çok şey var, bu olumlu.

“Buradaki son çalışmalardan sonra, hala aynı devre gibi hissettiriyor, ancak farklı kavrama koşullarına sahip, bu yüzden hedefler çok fazla değişmedi.

Örneğin, güçlü bir ön uca sahip etmenin çok önemli olduğunu biliyoruz veya bir tur boyunca oldukça maliyetli olabilir.

“Şimdiki görevimiz, her iki oturumda öğrendiklerimizi optimize etmek ve yarın iyi bir eleme seansı yapmak.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/888049de30eeeffe2f6851927dd33a3a.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130