Sprint Sıralama seansından Alfa Romeo memnun

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, Formula 1 tarihindeki ilk Sprint Sıralama seansında bir gelişme yaptı. Kimi Räikkönen ve Antonio Giovinazzi 13’te çizgiyi geçti ve 15lik sırasıyla, üç pozisyonluk net bir kazanç elde etti, kendilerine ve takıma yarınki yarışta puan kazanma şansı daha yüksek.

14’te Antonio ile başlıyor ve Kimi 17’de, takım stratejileri bölmeyi seçti, Finn açılış aşamalarında zemin oluşturma umuduyla daha yumuşak bileşikte başladı. Gerçekten de durum böyleydi, Kimi ilk turda dört basamak yükseldi; Antonio ise zor bir başlangıç yaptı ve hiçbir yeri uyduramadı.

Kısa yarış – toplamda 17 tur – sıralamaları karıştırmak için çok fazla fırsat sunmadı, hiçbir strateji ve pit-stop yoktu ve damalı bayrağa kadar kafesli bir ilişki olarak kaldı.

Yine de, takımın genel olarak yaptığı üç yerle, yarın piste döndüğümüz zaman mücadele pozisyonunda olmamızı sağlayan iyi bir adım olarak yorumlandı ilk deneyim sonrası sıralama.

Geleneksel tam mesafeyi kapsayan bir yarışta, yarış tempomuzun bizi puan için çekişme içinde tutmasını bekleyebiliriz. Sprint bize yardım eli uzattı, ama şimdi işi bitirmeliyiz diyerek yarın için umutlarını koruduklarını ifade ettiler.

Frédéric Vasseur: “Sprint Sıralama formatıyla ilginç bir ilk denemeydi ve grid pozisyonları açısından bir kazançla ondan uzaklaşmak kesinlikle olumlu.

Yer uydurmak için en büyük şansın başlangıçta olduğunu biliyorduk ve Kimi yumuşak lastiklerinden en iyi şekilde emin olmak için gerçekten iyi yaptı.

Ne yazık ki, Antonio’nun tekerlek tokası vardı ve güçlü başlangıçlarından birini yapamadı. Bundan sonra, kazandığımız zemini kaybetmeme meselesiydi: aracı, normal bir hafta sonunda Q2’de iki araçla sahip olacağımıza eşit bir sonuçla eve getirdik, böylece yarınki yarışa hazırlanırken memnun olabiliriz.”

Kimi Räikkönen

“Şu anda dünden daha iyi durumdayız, bu yüzden kabul ediyorum: Yılın en iyi grid pozisyonumda olacağım ve bunun için mutlu olmalıyım.

Yumuşak bir şekilde başladık, ancak iki lastik arasında gerçekten ne kadar olduğunu bilmiyorum: sonunda, lansmanı doğru yapmak ve beladan uzak durmak önemliydi ve bunu başardık, bazı yerler kazandık.

Yarın da uzun bir yarış olacak: gelişmeye devam etmeye ve eve bazı puanlar getirmeye çalışacağız.” dedi.

Antonio Giovinazzi

“Oldukça yoğun bir yarıştı, ilk turdan bayrağa doğru itildi, ancak sonunda starttan sonra çok fazla aksiyon yoktu.

Ne yazık ki lansmanım harika değildi ve bazı yerleri kaybettim: o zaman iyi bir tempomuz vardı ama önümüze çok benziyordu ve bu sollamayı imkansız hale getirdi. Sonunda sadece bir yer kaybettik, bu yüzden yarın için hala iyi bir konumdayız.

Umarım daha iyi bir başlangıç yapabiliriz ve strateji ve daha uzun bir yarışla birkaç basamak yükselebiliriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir