Alfa Romeo Racing “Sprint” formatlı ilk sıralama turlarında Q2’de

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, “Sprint” formatını kullanan ilk sıralama turlarında Q2’de bir arabaya sahipti ve Antonio Giovinazzi seansı P14’te tamamladı.

Takım arkadaşı Kimi Räikkönen 17 nci olarak tamamladı, Q1’deki seansa katılımını sona erdirdi, ancak her ikisi de yarınki 100 km Sprint’te zemin yapmayı hedefleyecek.

Bugünkü seans, yeni seansın ızgarasını belirlerken ve sürücüler kemerleri altında sadece bir saatlik serbest antrenmanla sıralamaya yaklaşırken, takım iyi bir uygulamadan sonra C41’in performansından en iyi şekilde sunmayı amaçlayan seansa yaklaştı.

İlk segmentte Antonio 11’i bitirmek için güçlü bir tur attı. Kimi ilerleme kaydedemezken ve P15’in güvenliğinden onda birinden daha az bir mesafede boyun eğmek zorunda kaldı.

Sprint’in ızgarası şimdi belirlendiğinde, yarınki yarış, pazar günkü yarış için başlangıç sırasını belirleyecek.

Bu sezon şimdiye kadarki tüm yarışlarda iyi bir ilerleme kaydettikten sonra, cumartesi gününe biraz zemin hazırlayıp

bu hafta sonu yapılacak hesaplaşma etkinliğinde puanlar için kendimize iyi bir şans verebileceğimizden emin olarak giriyoruz şeklinde açıklamada bulundu Alfa Romeo Racing

Frédéric Vasseur

“Sıralama turlarına her girdiğimizde, minimum hedef olarak Q2’ye iki araba yerleştirmeyi hedefliyoruz ve geçen yıl Silverstone’da yarıştığımız yere kıyasla büyük bir adım atmış olsak da, marjlar o kadar ince ki, sadece küçük bir boşluk kaçırdığınız anlamına geliyor.

Antonio Q1’de iyi iş çıkardı ama ne yazık ki Kimi kesinti yapamadı. Q2’de, Aston Martin’lerden birini geride bırakabildik ama gidebileceğimiz en uzak yer buydu. Bununla birlikte, kendimizden emin olmaya devam ediyoruz.

Yarış tempomuz şimdiye kadarki tek turumuzdan daha güçlü oldu ve yarınki Sprint’te bazı yerleri oluşturabilirsek, Pazar günü puanlar için bir meydan okuma yapmak için iyi bir konumda olabiliriz.”

Kimi Räikkönen

“Daha fazlasını umuyorduk, bu yüzden Q1’de olmak harika değil turda özellikle yanlış bir şey yoktu, ancak alabileceğim başka bir şey yoktu. Şimdi Sprint yarışına odaklanalım. bu yeni bir format, bu yüzden ondan ne alabileceğimizi görelim.

O barco avanzaba con paso firme a través de pequPazar günü kendimize daha iyi bir şans vermek için önceki yarışlarda yaptığımız gibi elimizden gelenin en iyisini yapmalı ve bazı yerleri telafi etmeliyiz.”

Antonio Giovinazzi

“Oldukça tuhaf bir gündü, ancak sadece bir saatlik antrenman yapmak ve daha sonra doğrudan elemelere gitmek eğlenceliydi. Bir kez daha, Q2’ye girecek kadar güçlüydük, ancak gidebileceğimiz en uzak yer buydu.

Bugün Q3’ten biraz uzaktaydık. Bakalım yarın nasıl olacak: Sprint Pazar günü için önemli olacak ve basit bir stratejiyle yaklaşıyoruz – ilk turda pozisyon alın, ancak çok fazla risk almamaya çalışın.

Start sonrası ilerlemek duraksız kolay olmayacak, ancak yine de açılış aşamalarında zemin kazanmayı hedefleyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir