Hafta sonu bir mücadele çabasını puanla ödüllendirmeyen bir sonuç.

0

Formula 1 tarihindeki ilk Sprint Grand Prix hafta sonu, ışıklardan bayrağa heyecan veren ve Alfa Romeo Racing ORLEN’in puanların nihai ödülü yaklaşık olarak zor olsa da kendilerini iyi bir şekilde ifade ettiği bir yarışla arşivlere girdi.

Antonio Giovinazzi 13’te çizgiyi aştı. Kimi Räikkönen, ilk 10’da ilk 10’da koşmuştu, bir temastan sonra P15’teydi.

Dünkü Sprint Elemeleri’ndeki iyi çalışmalarının ardından P13 ve P15’ten başlayarak, hem Kimi hem de Antonio, sahanın çoğunluğu olarak orta lastiklerle başlamayı tercih ettiler.

Açılış turundaki iyi bir gösteri, yarış durdurulmadan önce dokuzuncu ve onunculuğua kadar çıkış yaptıklarını gördü.

Max Verstappen tarafından yüksek hızlı bir kaza oldu, neyse ki ciddi bir sonucu yoktu. Yeniden başlatmada ikili iyi savunma yaptı, daha sonra yarış bir ritme girerken P10 ve P13’e yerleşti.

Yarış koşullarındaki tek pit-stop turundan sonra (her iki sürücü de kırmızı bayrak koşullarında lastik değiştirdi), her iki sürücü de kimi’nin 12’de olduğu ilk onda yol açmak için çok zorladı.

Antonio 15’te. Kimi P10’a geri tırmanmayı başardı, ancak Finn ve Sergio Perez arasındaki güzel bir savaş temas halindeyken, Kimi’nin dönmesi ve 16’dan kurtulmak zorunda kalmasıyla, hala geç bir drama olduğu için mutluluk kısa sürdü.

İki Alfa Romeo Racing ORLEN otomobili sonunda 13’te çizgiyi geçti. (Antonio) ve 15 nci (Kimi) – ne yazık ki takım içinbu hafta sonu bir mücadele çabasını puanla ödüllendirmeyen bir sonuç.

Frédéric Vasseur
İyi tempomuzun bizi puanlara yaklaşdığı, ancak ödülün sonunda bizi atlattığı başka bir yarış. İyi bir başlangıç yaptık, hem duraklardan önce hem de Kimi’nin Checo ile teması anında ilk onda koşabildik.

Ancak sonunda sadece önde kalmak için bir şey kaçırdık. biraz daha mücadele etmeyi beklediğimiz bir pistte bile liderlerle arasındaki farkı kapatmaya devam ediyoruz ve bu, paketimizden daha fazlasını çıkarmayı umabileceğimiz diğer devrelerin önünde iyi bir işaret olmalı.”

Kimi Räikkönen

Yarış sonucu: 15lik
En hızlı tur: 1:31.895 (L48)
Lastikler: Yeni Orta (2 tur) – Yeni Orta (16 tur) – Yeni Sert (33 tur)

“Perez ile temasa kadar çok kötü bir yarış değildi. Zor bir öğleden sonra olacağını biliyorduk ama iyi bir başlangıç yaptık ve bir süre ilk onda koşabildik. Sergio ile güzel bir savaş yaptım, birkaç virajda yan yana gittik ama aniden pit dışına taşıp spin.

Ne olduğundan emin değilim ama döndüm ve hepsi bu kadardı. Sonunda, çok fazla savunma yapmak zorunda kaldık, bayrağa kadar puanlarda olmak için hala bir şeyleri kaçırıyorduk.

Umarım bir sonraki pistler güçlü yönlerimize biraz daha fazla oynar ve daha rekabetçi olabiliriz.”

Antonio Giovinazzi
Yarış sonucu: 13lik
En hızlı tur: 1:32.346 (L49)
Lastikler: Yeni Orta (2 tur) – Yeni Orta (22 tur) – Yeni Sert (28 tur)

“Uzun bir yarıştı ve benim için aşırı heyecan verici değildi, iyi bir tempomuz vardı ama önemli olduğunda bir araya getiremedik. Duraklardan önce Tsunoda’nın önündeydik, ama Russell’ın arkasında sıkışıp kaldık ve geçemedik.

Bu, sollamanın kolay olduğu bir pist değildi ve Yuki’nin sonunda puanlarda bitirdiğini gördüğünüzde oldukça hayal kırıklığı yarattı. Bundan ders alıp Macaristan’a odaklanmalıyız. Yavaş virajları olan ve uzun düzlükleri olmayan bir pist, bu yüzden bize biraz daha iyi uymalı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir