Robert Kubica 2021 Hollanda Grand Prix’sinde yarışacak

0

Alfa Romeo Racing ORLEN yedek pilotu Robert Kubica, bu hafta sonu yapılacak Hollanda Grand Prix’sinde yarışacak. Robert, araba #88, Covid-19 testi pozitif çıkan Kimi Räikkönen’in yerini aldı.

Robert, 2020 sezonunun başından beri Alfa Romeo Racing ORLEN’in yedek sürücüsü oldu ve bu yıl üç antrenman seansında takımın C41’ini sürdü.

97 Formula 1, 2021 Formula 1 makineleriyle adına ve deneyimine başlarken, aksiyona ve takım için elinden gelenin en iyisini vermeye hazır olacak.

Alfa Romeo Racing ORLEN, 2021 Hollanda Grand Prix’si öncesinde Zandvoort’ta yapılan son test turunun ardından, sürücü Kimi Räikkönen’in COVID-19 testinin pozitif olduğunu doğruladı.

Takım; Kimi hiçbir belirti göstermiyor ve morali iyi şeklinde duyurdu. Hemen otelinde izolasyona alındığı açıklanan Kimi, Sürücü ile ilgili Ekip, yakın temaslar için bir soruşturma yürüttü ve bu etkinliğin geri kalanı için takım için başka bir etki beklenmiyor denild.

Alfa Romeo Racing ORLEN, Kimi’ye hızlı bir iyileşme diliyor. Daha sonraki bir aşamada daha fazla güncelleme yayınlanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir