Kum tepeleri, köşeler, eski usul hisler ve tribünlerde büyük bir parti: Zandvoort eğlenceli, hepimiz bu konuda hemfikiriz.

Modern Formula 1’in Hollanda pistiyle ilk etkisi sürücüleri mutlu etti, taraftarlar heyecanlandı ve takımlar bu modern klasiğin mücadelesi için heyecanlandı.

Bir kutlama atmosferinde, turuncu kaplı fanlarla ağzına kadar dolu tribünler, havada patlayan müziklerle Formula 1 Hollanda’ya döndü ve iyi bir gündü.

Güneş sıcak bir şekilde parladı, Belçika’nın yağmurundan çok uzakta, ve arabalar devreyi ele geçirdi, eve engin bilinmeyen hakkında veri getirmeye istekliydi.

Kolay bir iş değildi: kırmızı bayraklar sabah seansının çoğunu sildi ve kesintiler FP2’deki ilerlemeyi de engelledi: ancak sonunda, koşullar göz önüne alındığında iyi kilometreye sahip olumlu bir gündü ve hatta kronometreden bazı cesaret verici geri bildirimler.

Elbette yapılması gereken çok şey var ve yarın işler gerçekten önemli olmaya başlıyor: ama yine de iyi bir başlangıç, hafta sonunun geri kalanında üzerine inşa etmeyi hedeflediğimiz bir şey.

Tribünlerdeki atmosfer bize Formula 1 yarış hafta sonunun ne kadar harika olabileceğini hatırlattı: bildiğimiz şey, bu partiyi devam ettirmemiz gerektiği.

Kimi Räikkönen (araba numarası 7):

Alfa Romeo Racing ORLEN C41 (Şasi 02/Ferrari)

FP1: 13lik / 1:13.053 (20 tur) FP2: 16. / 1:12.206 (30 tur)

“Kırmızı bayraklarla yapılan tüm kesintilere rağmen bugün iyi bir iş yaptık. Genellikle sürdüğümüzden oldukça farklı bir pist, ancak güzel.

Bir tur atmak kolay bir pist değil, ancak yeni bir şeye sürmek iyi bir meydan okuma ve kalabalık gerçekten bir atmosfer yaratıyor..

Her zaman olduğu gibi, cuma günü olduğu gibi, hala burada ve orada birkaç iyileştirme bulmamız gerekiyor: bu normal ve elemeler için bir adım atabiliriz. Hedef aynı kalır, Q2’de bir yere sahip olmak – yarın nasıl gideceğini göreceğiz.”

Antonio Giovinazzi (araba numarası 99):

Alfa Romeo Racing ORLEN C41 (Şasi 05/Ferrari)

FP1: 8. / 1:12.359 (18 tur) FP2: 9. / 1:11.678 (29 tur)

“Olumlu bir Cuma günü oldu, bu pist özellikle bu araçlarla sürmek gerçekten harika. Vardığımız andan itibaren, bir parti gibi hissettiriyor ve Hollandalı taraftarlar için büyük bir kredi, Formula 1’i gerçekten memnuniyetle karşıladılar.

Pist keyifli ama her şeyi bir araya getirmek kolay bir pist değil: yine de iyi bir iş yaptık ve hem yarış koşularında hem de tek turda olduğumuz yerden memnunuz.

Yarın, elbette, başka bir gün, ama iyi bir başlangıç yaptık ve bunun üzerine inşa edebiliriz: umarım burada sollama kolay olmadığı için iyi bir eleme yapabiliriz, bu yüzden Cumartesi günkü sonuç çok önemli olacak.

Elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

Antonio Giovinazzi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir