Antonio Giovinazzi yarınki Hollanda Grand Prix’si için P7’de

0

Alfa Romeo Racing ORLEN, Zandvoort’taki heyecan verici bir günde yılın en iyi sıralama sonucunu verdi ve Antonio Giovinazzi yarınki Hollanda Grand Prix’si için P7’de elemelere katıldı.

Kimi Räikkönen’in yerine draft edilen Robert Kubica, 18’de elemelere katılmak için geç çağrılmasının zorluklarını aştı.

Şoktan mutlu olmaya kadar, bugün o günlerden biriydi. Kimi’nin testinin pozitif olduğu haberi takımı sarstı, ancak sonrasında gösterilen ruh Alfa Romeo Racing ORLEN’deki herkes için gerçek bir krediydi.

Robert Kubica, sadece birkaç saat önce arabada olmayı beklemiyordu, 17 yıldan fazla bir süredir yarışmadığı bir pistle başa çıkabildi, devreyi tanımak için kesilmiş bir FP3 seansı kullandı ve sağlam bir 18’nciliğe hak kazandı.

Ancak günün performansı Antonio’nun garajın yanındaydı. Q1’deki çarpıcı bir tur dördüncülüğü üretti, bu da gelecek şeylerin bir işareti.

Antonio bütün öğleden sonra güçlü görünüyordu ve bir tekerlekliye teknik bir sorun seansını raydan çıkarmış gibi görünse bile, takım başardı.

Mekanik, aracı Q3 için zamanında tamir ederek muazzam bir çaba üretti ve daha sonra Antonio gerektiğinde teslim etti.

Griddeki P7 yılın en iyi sonucu, Antonio’nun kendi kariyerinin en iyisi. Bu takımın ruhunu göstermek için zor bir günün ardından güçlü bir tepki.

Yarış günü, yarın, puanların verildiği zamandır ve o zaman da formda olmamız gerekecek. Bugün mücadele etmeye hazır olduğumuz gibi hazır olacağız.

Frédéric Vasseur: 

“Yılın en iyi sıralama performansımız, zandvoort’ta bir günün rollercoaster’ının sonunda geldi. Tabii ki, sabah Kimi ile ilgili haberlerle başladı, ancak takımın tepkilerinden gurur duydum.

Yakın zamanda hiç deneyimi olmadığı zorlu bir pist olmasına rağmen hızlı bir şekilde hızlandı ve daha sonra Antonio yedinci olmak için gerçekten iyi bir performans sergiledi.

Takım ruhunu göstermek için gerçekten zor bir anda bir araya geldi: şimdi bugünkü sonucu puana dönüştürmemiz gerekiyor.”

Antonio Giovinazzi (araba numarası 99):

Alfa Romeo Racing ORLEN C41 (Şasi 05/Ferrari)
FP3: 15lik / 1:11.299 (19 tur) Q1: 1:10.050 (8 tur) Q2: 1:10.033 (11 tur) Q3: 7lik / 1:09.590 (17 tur)

“Bugünkü sonuç gerçekten iyi hissettiriyor ve takıma büyük teşekkür etmem gerekiyor. Q2 ve Q3 arasındaki bir tekerlekli bir tekerlekle ilgili teknik bir sorunumuz vardı, ancak mürettebat inanılmaz bir iş çıkardı.

Ellerinden gelen her şeyi yaptılar ve beni tekrar rayına oturtabildiler.

Daha sonra işlerinin karşılığını vermek istediğim için gerçekten çok zorlamak zorunda kaldım: Q3’teki tur megaydı. Yarınki yarışa iyi bir konumdan başlayacağız, zorlamaya devam etmemiz, beladan uzak durmamız ve bu fırsatı eve iyi bir sonuç getirmek için kullanmamız gerekiyor.”

Robert Kubica (araba numarası 88):

Alfa Romeo Racing ORLEN C41 (Şasi 02/Ferrari)

FP3: 19lik / 1:12.162 (27 tur) 1Ç: 18lik / 1:11.301 (9 tur)

“Yedek şoför olarak görevim hazır olmak, ancak asla ihtiyaç duymasını istemezsiniz. Umarım Kimi yakında iyileşir.

Kısa sürede yaptığım kısa sürede ve yaptığım küçük antrenmanları göz önünde bulundurursak, sanırım bugün iyi geçti.

Bu oldukça zorlu bir pist, neredeyse sıfırdan öğrenmem gerekiyordu ve antrenman oldukça hızlı geçti, ancak bugün geçirdiğim zamanı en üst düzeye çıkardım.

Ne yazık ki, Q1’deki son çıkışta trafikten etkilendim ve lastikleri doğru pencereden alamadım ve bu turumu mahvetti. Yarın uzun bir yarış olacak, bakalım ne yapabiliriz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir