Kubica, Kimi Räikkönen’in arabasını devralacak

0

Alfa Romeo Racing ORLEN yedek pilotu Robert Kubica, bir sonraki serbest antrenmanını Styrian Grand Prix’sinde yapacak.

Robert, Avusturya iki hafta üst üste yapılacak yarışın ilk haftasında, Spielberg’deki açılış hafta sonunda antrenmanın ilk saatinde Kimi Raikkönen‘in arabasını devralacak.

Robert’ın deneyimi, Pole’un Barcelona’daki pratikte araçta olması ve herhangi bir araba için geçerli bir temeli temsil eden bir pistte mühendislere bol miktarda bilgi sağlamasıyla, şimdiye kadar takım için son derece yararlı olduğunu kanıtladı.

Spielberg’deki çalışmaları, bu önemli sezonda ilerlemeye devam ettikçe takıma yardımcı olmaya devam edecektir.

Frederic Vasseur: 

“Robert takımımız için önemli bir kaynak ve onu Avusturya’da araçta görmek çok değerli olacak, özellikle iki hafta üst üste aynı mekanda yarışacağımız için.

Robert bu yılki ilk çıkışlarında gerçekten iyi bir iş çıkardı ve takıma ilerlemesinde yardımcı olduğu için onunla tekrar çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Robert Kubica

“Gelecek hafta tekrar araçta olmayı dört gözle bekliyorum. Takım özellikle son zamanlarda ileriye doğru büyük adımlar attı ve tüm kadroya olan güveni hissedebilirsiniz.

Momentumu devam ettirmenin ne kadar önemli olduğunu biliyorum ve Avusturya’daki iki hafta sonlarının olabildiğince başarılı olması için kendi rolümü oynamaya hazır olduğuna değindi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir