Alfa Romeo Racing Yedeklerini sahaya sürüyor.

0

Alfa Romeo Racing ORLEN‘in ek yedek pilotu Callum Ilott, Red Bull Ring’de art arda yarış hafta sonlarının çifte hafta yarışında Avusturya Grand Prix’sİndeki ilk antrenman seansında sezonun ikinci pistine çıkacak.

Bu sezonun başlarında Portekiz Grand Prix’sinde iyi bir performansla ilk yarşına çıkan Briton, takımın yarışa hazırlanmasına yardımcı olduğu için Avusturya pistindeki 60 dakikasını en iyi şekilde geçirmek için önceki hafta yapılan aksiyonda toplanan tüm verilerden ve kurulum bilgilerinden yararlanabilecek.

Callum, İtalyan hafta sonunun geri kalanında kokpite dönmeden önce Antonio Giovinazzi’nin arabasını kullanacak.

Frederic Vasseur: 

“Callum’un nispeten kısa bir süre içinde takımla bütünleşme şekli dikkat çekici ve onu önceki haftadan sağlam bir kurulum tabanına sahip araçta görmek ilginç olacak.

Portekiz’de iyi bir iş çıkardı ve bize sağladığı veriler gerçekten yararlıydı, bu yüzden birlikte başka bir verimli oturum bekliyoruz.”

Callum Ilott

Sezonumun ikinci Antrenman turlarında, takıma yardımcı olmak ve bu yılın başlarında Portekiz’de birlikte yaptığı iyi işi inşa etmek için iyi bir şans elde etti.

Aracı ve ekibi zaten bildiğimden dolayı kesinlikle yardımcı olacak ve koşunun ilk haftasındaki verilere sahip olmak, başlamak için sağlam bir tabanımız olacağı anlamına geliyor.

Takım güçlenerek devam ettikçe bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeyi dört gözle bekliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir